Když se váha nechce pohnout ani o kilo. Vyvarujte se těchto chyb a uberte konečně pár centimetrů v pase

Týdny se držíte striktního dietního plánu a když konečně stoupnete na váhu plni očekávání, zjistíte, že jste se neposunuli k vysněné váze ani o kilo. To může být velice frustrující, zvláště když víte, že jste vše dodržovali tak, jak jste měli. Ale co když přece jen pár chyb děláte, aniž byste to vůbec tušili? Mnoho lidí se dopouští následujících omylů, týkajících se hubnutí.

Strach z jídla

Zdráháte se naplnit talíř dostatečným množstvím jídla, což později může skončit malou kompenzací ve formě nezdravých potravin nebo sladkostí. Do této kategorie spadá asi 90% všech lidí na dietě. Naše tělo potřebuje přirozený zdroj energie, což jsou sacharidy. Nebojte se jich! Váš talíř byl měl obsahovat alespoň 65% uhlohydrátů.

Velké porce

Velké porce jídla a rozsáhlé pauzy mezi jednotlivými pokrmy nejsou pro naše tělo dobré, jak tvrdí odborníci přes výživu. Lidské tělo může najednou využívat asi 300 – 400 kalorií. Dopřejte si k snídani tu největší porci jídla z celého dne, zatímco ostatní pokrmy budou menší a menší. Pokud vaše práce vyžaduje střídání denních a nočních směn, pak se tento proces musí obrátit. Čím aktivnější je váš den, tím více byste měli jíst. Pokud jste zvyklí jíst 3 jídla denně, pokuste se je rozdělit na 6 – 8 malých porcí.

Nedostatek vody

Většina lidí nepije dostatek vody, když je na dietě s vysokým obsahem bílkovin. Hlavní roli při přeměně bílkovin totiž hraje voda. Nejideálnější načasování by mělo být 20 minut před jídlem nebo po jídle. Nepijte během jídla, zvyšujete tak množství břišního tuku kvůli zadržování vody, což může být také způsobeno vysokým příjmem soli.

Myslíte na to, že jste na dietě

Tím, že neustále myslíte na to, že je vaše strava omezená, jste náchylnější k neustálému podvádění a větším touhám. Přistupujte k celému procesu tak, že nehubnete, neomezujete se, jen jste vyměnili nezdravou stravu za zdravou, která je prospěšná pro vaši postavu i zdraví.

Dostatečně neplánujete

Spousta lidí, kteří se chystají zahájit dietu nebo jakoukoliv jinou úpravu jídelníčku, neuvažuje o malých překážkách, kterým budou muset čelit. Například, noste s sebou krabičky se zdravými svačinami, abyste se vyhnuli nekontrolovatelnému přejídání v restauracích nebo rychlých občerstveních.

Jak se vám dnešní tipy na hubnutí líbily? Našli jste některé chyby i u sebe? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com