Chyby, kterých se nejčastěji dopouštíme v péči o pokožku

Jak se říká „všeho moc škodí“ a co se týká péče o naši pokožku, to platí dvojnásobně. Často totiž v domnění, že naší pleti pomáháme, klademe na naši kůži příliš mnoho přísad. Místo toho bychom se ale měli naučit starat se o naši pokožku tak, aby byla zdravá a s tímto přístupem bychom se tak měli vyhnout následujícím zvykům.

Mytí obličeje obyčejným mýdlem

Používání mýdla každý den může zhoršit ochrannou vrstvu pokožky a dokonce ji i vysušit, což vede ke vzniku akné. Mnohem lépe uděláte, pokud zvolíte čistící pleťovou vodu a jemné pěnové krémy.

Umývání obličeje pomocí peelingu

Drhnutí pokožky ji může poškodit a způsobit, že bude naopak drsnou než jemnou, jak doufáme. Účinnější jsou přípravky vhodné pro odlupování staré kůže.

Samoléčba akné

Vždy je lepší používat přípravky vyhovující vašemu typu pleti. Ovšem, trpíte-li problematickou pletí, na které se objevuje akné nebo jiný závažný kožní problém, vždy je lepší zvážit konzultaci s dermatologem než se spoléhat na samoléčbu.

Opalování

Ačkoli to tak nemusí vypadat, sluneční paprsky jsou pro naši pokožku skutečně škodlivé a poškození se na naší kůži objeví až časem ve formě stařeckých skvrn. Proto je ochrana pokožky před sluncem, zejména obličeje, nezbytná po celý rok, ne pouze v létě. Nedokážete-li odolat bronzové kůži, spreje jsou mnohem lepší volbou.

Učiňte z vaší ledničky kosmetickou taštičku

Zatímco je tradiční kosmetika pro naši pokožku vhodná, nic se nevyrovná přírodním produktům, které může obsahovat naše kuchyň. Zakysaná smetana, nanesená na obličej, udělá mnohem větší službu než krém obsahující kyselinu mléčnou.

Jak se o svou pleť staráte vy? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: zeptha.com