Objevili jste škrábance na svých drahých brýlích? Nezoufejte, tyto triky si s nimi hravě poradí

Pár malých škrábanců na vašich brýlích může zničit nejen jejich stylový vzhled, ale také výrazně ovlivnit viditelnost. Pohled skrze poškrábaná skla způsobuje rozmazané vidění, únavu očí a nepohodlí. Než ale své brýle zcela odepíšete, zkuste několik jednoduchých triků, jak z nich učinit kousek, který bude opět vypadat, jako kdybyste si jej zrovna přinesli z obchodu.

Jedlá soda a voda

Než se rozhodnete pro tuto metodu, ujistěte se, že máte doma skutečně kvalitní jedlou sodu. Tento proces záchrany vašich brýlí je velice efektivní a k tomu i velmi levný. Rozpusťte jednu polévkovou lžíci v jedné lžíci vody. Promíchejte, rozetřete na sklíčka a poté opláchněte vodou a otřete hadříkem z mikrovláken.

Voda do odstřikovačů

Čistič skel do aut je velice dobrou tekutinou, jež odpuzuje vlhkost a zamezuje nedokonalostem na vašich brýlích. Navíc, po použití si můžete všimnout, že se vaše skla nebudou tolik mlžit jako kdysi.

Čistič monitoru

Hlavním úkolem těchto čističů je odstranit drobná poškození na obrazovkách počítačů a naštěstí je lze použít i na brýle. Několik kapek dokáže s poškrábanými brýlemi skutečné zázraky.

Zubní pasta bez brusných částic

K odstranění škrábanců můžete také použít jemnou zubní pastu, jejíž malé množství si nanesete na prst a lehce potřete krouživými pohyby po škrábancích na sklech. Opakujte tak 3 – 4krát dle hloubky poškození.

Leštidlo na dřevo a vazelína

Nastříkejte na sklíčka leštidlo na dřevo a poté jemně otřete vazelínou. Všimněte si, že škrábance výrazně zbledly.

Jak se o své brýle staráte vy? Dejte nám vědět své zaručené tipy do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: zeptha.com