Užitečné triky, které by měli znát všichni, kdo nosí brýle

Brýle jsou našimi skutečnými zachránci – nejen, že nám pomáhají lépe vidět, ale ve dnech, kdy se cítíme skutečně vyčerpaní, dokáží skrýt unavené oči a tmavé kruhy. Mohou být ale také velice nepříjemné, zejména při cvičení nebo jiných pohybových aktivitách. Abychom vám usnadnili život s brýlemi, chceme se s vámi podělit o tyto úžasné vychytávky, které by měl znát každý, kdo patří do klubu „čtyř očí“.

K odstranění škrábanců použijte zubní pastu

Je pochopitelné, že se brýle během neustálého nošení trochu poškodí. Pokud vám výhled komplikují drobné škrábance na sklech, není hned nutné je měnit nebo dokonce kupovat nové brýle. Stačí, když si vezmete na pomoc zubní pastu a pomocí hadříku z mikrovlákna škrábance vyčistíte. Vaše brýle budou v okamžiku vypadat jako nové.

Padání brýlí z nosu

Mají vaše brýle tendenci neustále padat? Máme pro vás jednoduchý trik, jak jim pomoci zůstat na svém místě. Vezměte pramen vlasů a omotejte ho za konec brýlí, který vám sedí za uchem. Totéž udělejte i na druhé straně a brýle se vám již neposunou ani o milimetr.

Jak nosit brýle při cvičení

Pokud jste se někdy pokusili cvičit a zároveň mít na nose brýle, moc dobře víte, že brýle a pot nejdou dost dobře dohromady. Naštěstí existuje řešení. Pořiďte si speciální vosk, připomínající balzám na rty, který nanesete na nosní podložky. Tento chytrý trik udrží vaše brýle na svém místě bez ohledu na to, jak moc se pohybujete.

Vyhněte se zamlžení skel

Výrazné změny teplot mají okamžité účinky na naše skla od brýlí. Zamlžují se a my sotva vidíme. Chcete-li je tedy udržet křišťálově čisté, ať už jste v jakémkoliv prostředí, otřete mýdlo o sklíčka a poté vyčistěte čistým hadříkem. Mýdlo zabrání dalšímu zamlžení.

Domácí čistič sklíček

V neposlední řadě se s vámi chceme podělit o výrobu domácího čističe brýlí. V některých případech je totiž třeba více než jen hadřík na brýle, abyste je zbavili mastnoty a špíny. Smíchejte proto 3 díly třecího alkoholu s 1 dílem vody a několika kapkami tekutého mýdla. Pomocí malého rozprašovače nastříkejte na skla a vyleštěte čistou utěrkou z mikrovlákna.

Nosíte brýle? Podělte se s námi o vaše vychytávky v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.com