Vyrobte si domácí masku na vlasy proti lupům. Všechny posilující složky najdete ve své kuchyni

Vypadávání vlasů, svědivá pokožka, bílé šupinky na ramenou, to vše jsou následky nepříjemných lupů, kterými snad trpí každý druhý člověk. Místo toho, abyste se vydali do obchodu pro drahé šampóny, slibující zázračné účinky, prozkoumejte raději svou kuchyň. Najdete v ní prostředky, které mají stejné, ne-li lepší, účinky jako šampóny proti lupům. Současně zbytečně nezatíží vaše vlasy chemikáliemi a jsou šetrné k vaší peněžence. Proč je maska na vlasy z těchto čtyř ingrediencí tak prospěšná pro naše vlasy a pokožku hlavy?

Vejce

Vejce jsou velice dobrá pro růst vlasů, protože obsahují aminokyseliny a lecitin. Chrání vlasy před poškozením a brání vzniku lupů.

Banány

Banány obsahují vitamíny a přírodní oleje, které dodávají našim vlasům pružnost, lesk a hebkost. Zároveň nás zbaví šupinaté pokožky hlavy.

Med

Med obsahuje veliké množství živin a vitamínů – vitamín E, K, C, B1, B2 a B6. Což je přesně to, co naše vlasy pro svůj růst, krásu a zdravý vzhled potřebují.

Pivo

Pivo obsahuje slad, chmel, kvasnice, vitamíny B a stopové prvky železa, draslíku, hořčíku, fosforu a mědi, které představují vynikající posílení našich vlasů.

Maska na vlasy proti lupům

Ingredience:

  • 1 banán
  • 1 vejce
  • 1 PL medu
  • ½ PL tmavého piva

Postup:

Všechny složky vložte do mixéru a vytvořte hladkou směs. Masku naneste na vlasy a zakryjte ručníkem. Nechte působit 1 – 2 hodiny a poté vlasy umyjte, jak jste zvyklí. Doporučujeme masku užívat alespoň 1x týdně.

Jak se vám dnešní článek líbil? Také vás trápí lupy? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com