Řešení pro špatný dech: Vyplachujte si ústa olejem

Všechny ty produkty na svěží dech! Jaký si jen vybrat? Máme pro vás snadné řešení. Než abyste si museli volit mezi řadou přípravků na svěží dech a nosili v každé tašce nebo bundě bonbóny pro osvěžení, zkuste starodávnou techniku ústní hygieny a šetřete své peníze i ústa.

Vypláchněte si ústa olejem

Přestože se jedná v dnešní době o relativně moderní trend, tato metoda patří do tradiční ajurvédské léčivé techniky, která byla objevena před téměř 3 000 lety. Vyplachování úst olejem v podstatě znamená zbavování se nežádoucích bakterií z našich zubů, které jsou příčinou špatného dechu. Hodláte-li tuto proceduru vyzkoušet, dejte si jednu polévkovou lžíci oleje (kokosového, sezamového nebo slunečnicového) a snažte se tekutinu držet v ústech a vyplachovat asi 20 minut. Pokud pro vás bude obtížné snažit se olej nespolknout, zřejmě jste si vzali příliš velikou porci. Jakmile uplyne potřebný čas, vyplivněte a vypláchněte ústa vodou. Metodu provádějte libovolně asi 3x denně několik týdnů. Pokud nevydržíte 20 minut, nic si z toho nedělejte, můžete klidně začít 5 minutami a dopracovat se až na 20 minut.

Proč je procedura tak účinná

V ústní dutině se vyskytuje téměř 700 druhů bakterií, jež dokáží způsobit na 30 onemocnění organismu a vedou ke vzniku zubního kazu, špatného dechu a onemocnění dásní. Tato metoda pomáhá bakterie účinně zabíjet. Tento způsob ústní hygieny by neměl nahrazovat klasické čištění zubů, ale stát se součástí naší rutinní péče o ústní dutinu.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com