Vyčistěte troubu bez zbytečných chemikálií a za pár korun

Pokud jste se už někdy pouštěli do čištění trouby, moc dobře víte, že koupené čistící prostředky jsou plné chemikálií a způsobují pálení očí a pokožky na rukou. Mnoho z nich nás před těmito problémy varuje už na štítcích obalu, ale přesto je velice těžké vyhnout se kontaktu s nimi. Kromě toho, ani po hodinách neúnavného drhnutí nám nezaručují dosažení požadovaných výsledků. Možná teď přemýšlíte, jakou alternativu bez chemikálií byste mohli zvolit, aby vaše trouba opět zářila leskem a veškeré zbytky jídel a mastnoty od posledních Vánoc šly snadno dolu. My pro vás jeden takový tip máme.

Domácí čistič trouby bez chemikálií

Ingredience:

  • ¼ šálku mycího prostředku na nádobí
  • ½ šálku citrónové šťávy
  • 1 šálek octa
  • 1 a ¼ šálku vody

Postup:

Smíchejte všechny složky v rozprašovací lahvi a nastříkejte po celém povrchu trouby. Nechte působit asi 30 minut a poté začněte troubu drhnout. Možná si teď říkáte, že když nemáte k dispozici přípravek koupený v obchodu, ale vyrobený doma z obyčejných surovin, budete muset vynaložit více síly na čištění. Ale to je omyl! Sami budete překvapeni, jak snadno půjde mastnota dolu, a to bez doprovodu pálení očí a pokožky.

Co říkáte na tento recept? Už jste ho zkusili? Dejte nám vědět své zkušenosti a názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co