V hlavní roli salátová okurka – pro detoxikaci celého organismu není nic jednoduššího než si vytvořit chutný nápoj z této zeleniny

Salátová okurka je známou zeleninou po celém světě především pro své detoxikační vlastnosti. Voda z okurek v podstatě představuje nejjednodušší způsob, jak tělo osvěžit a naplnit jej živinami. Následující nápoj vám pomůže zhubnout, podpořit lesk vaší pleti a zůstat hydratovanými. Až nastane počasí, kdy si budeme moct na zahradě užívat příjemné letní počasí, tento nízkokalorický drink v chlazeném džbánku rozhodně nesmí chybět. Sami ucítíte, jak se s konzumací tohoto nápoje vaše tělo pročišťuje a ačkoli to zní banálně, jedná se o nejlepší způsob, jak pro své tělo něco udělat – bez námahy, bez cvičení, bez starostí.

Okurkový nápoj pro detoxikaci těla

Ingredience:

  • 1 větší nebo 2 menší salátové okurky
  • 1 l vody
  • plátky citrónu nebo limetky
  • čerstvá máta
  • zázvor

Postup:

Okurku umyjte ve studené vodě, abyste odstranili veškeré nečistoty ze slupky. Nejlepší je totiž zeleninu neloupat, protože slupka má nejvíce živin potřebných pro náš organismus. Plátky okurky vložte do džbánu s vodou a takto nechte nejlépe přes noc, abyste získali co nejlepší chuť. Až poté vhoďte do džbánu lístky máty, nasekaný zázvor, citrusy a kostky ledu.

Jaké letní nápoje si připravujete vy? Podělte se s námi o vaše recepty v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: organicfacts.net