Gangliové cysty – o jaké onemocnění se přesně jedná a jak se s ním poprat pomocí domácích prostředků

Gangliová cysta je boule plná tekutiny, která vzniká mezi šlachami a tkáněmi. Její velikost se může lišit od velice malé až nepozorovatelné k 2,5 – 5centimetrové kuličce. Cysty mohou být odstraněny chirurgicky nebo se můžete pokusit vyzkoušet naše dnešní přírodní, domácí prostředky k jejich léčbě. Než si ale představíme metody pro jejich odstranění, připomeňme si nejdříve, jaké příznaky se u člověka mohou objevit, projeví-li se u něj gangliové cysty.

Příznaky gangliových cyst

  • Ochablé svaly
  • Ztuhlé klouby
  • Praskání kloubů

Aloe vera

Každý ví, jak je aloe vera prospěšná rostlina. Má vynikající protizánětlivé účinky a může být použita také pro léčbu gangliových cyst, protože snižuje bolesti a otoky. Stačí z listů vymačkat gel a aplikovat jej na problematickou oblast. Nechte působit asi 20 minut a poté opláchněte teplou vodou. Postup opakujte 2 – 3krát denně po dobu nejméně 3 dnů.

Olej s arnikou

Olej s arnikou může snadno snížit bolest a zánět způsobené gangliovými cystami. Zároveň zlepšuje průtok krve a urychluje proces hojení. Vezměte trochu oleje a smíchejte ho s kokosovým olejem ve stejném poměru, naneste na cystu a ovažte obvazem. Opakujte postup 2x denně po dobu 3 dnů.

Černý čaj

Černý čaj je přirozeně kyselý a napomáhá hojení a zastavení růstu gangliových cyst. Pokud se rozhodnete pro tento přírodní lék, nechte pytlík černého čaje na 5 minut v horké vodě. Jakmile ho vyndáte, vyždímejte ho a přiložte přímo na postiženou oblast. Je nutné, aby byl sáček stále mokrý a teplý. Nechte asi 10 minut působit. Proceduru opakujte 3 – 4krát denně po dobu 3 dnů.

Epsomská sůl

Epsomská sůl má schopnost zmírnit zánět a bolest spojené s onemocněním gangliových cyst. Do misky nalijte dva šálky teplé vody a přidejte lžíci epsomské soli. Poté ponořte postižené místo do roztoku a nechte půl hodiny. Takto opakujte každý den po dobu nejméně 4 dnů.

Slyšeli jste už někdy o takovém onemocnění? Máte s ním i vy své zkušenosti? Sdílejte tyto rady mezi svými přáteli a rodinou, aby i oni trpěli co nejméně.

Zdroj: wellmaderemedies.com