V rozmezí pouhých 8 dnů byla oběma snoubencům diagnostikovaná rakovina. Rozhodli se proto uspíšit svatbu o několik měsíců

Clay Slenk a Mariah Nelesen si dlouho užívali zásnuby a plánovali svou svatbu na červen. Ovšem plány se změnily, když jim oběma byla diagnostikována rakovina pouhých 8 dní po sobě. Datum svatby se tedy posunulo dopředu.

Měli velké plány

Michiganský pár měl na svůj svatební den veliké plány. Ovšem poté, co snoubencům byla diagnostikována rakovina pouhých 8 dní po sobě, byli nuceni obřad posunout dopředu. Clay a Mariah se vzali už v dubnu.  „Měli jsme dlouhé zásnuby a doufali jsme, že se 10. června vezmeme,“ vypráví Clay. Bohužel však jejich plány byly změněny nečekanými událostmi. „V lednu jsem obdržela zprávu, že mám rakovinu vaječníků,“ vypráví Mariah.

Muže čekala podobně špatná zpráva

Jen o pár dní později Clay obdržel od lékařů podobně špatnou zprávu. „Najednou zazvonil telefon a můj doktor mi řekl, že mám leukémii,“ dodává Clay. Muži byla diagnostikována akutní myeloidní leukémie, která vyžadovala okamžitou léčbu doprovázenou dlouhodobou hospitalizací.

Oba snoubenci trpěli rakovinou

V případě Mariah jí byly nalezeny ovariální nádory, které vyžadovaly jak chirurgický zákrok, tak chemoterapii. Zatímco se Clay léčil v místní nemocnici více než 40 dní, Mariah si nechala zmrazit některá vajíčka, aby mohla později přivést na svět děti.

Od svatby se odradit nenechali

I přes vážnost situace se páru podařilo udržet si pozitivní přístup. „Proč se zlobit, být naštvaný, frustrovaný, v depresi a negativní. To všechno by to jen zhoršilo,“ uvedl Clay. Zdrcující diagnóza je neodradila ani od svatby. Věčnou věrnost si slíbili hned v dubnu. O dva měsíce dříve, než plánovali. Oba uvedli, že jejich diagnózy jim pomohly pochopit, co je v životě skutečně důležité. Vzhledem k situaci se i jejich svatební sliby trochu změnily. „Před zdravím bude trochu více nemocí, ale to je v pořádku,“ dodal Clay optimisticky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dailymail.co.uk