Trenérka basketbalového týmu po palbou kritiky kvůli výraznému oblečení během zápasů. Jde prý o zdraví hráček

Sydney Carter je trenérkou texaského ženského profesionálního basketbalového týmu. Na tom zcela jistě není nic zvláštního, ovšem Sydney je často kritizována za to, jak se jako trenérka a sportovkyně obléká. Přitom žádný dress code pro trenéry přece neexistuje. Zřejmě spousta lidí nemůže překonat to, že na zápas se můžete obléknout jako žena.

Ještě nedávno nemohly ženy trénovat

Dnes je až neuvěřitelné, že ještě nedávno ženy nemohly být trenérkami sportovních týmů, i když byly dříve sportovkyněmi. Ženy také chtějí předávat své zkušenosti ze hřiště, které se časem naučily, a trénovat další generace. Stejně jako muži. Nyní si však cestu do tohoto oboru razí stále více žen, které dokazují, že i ony dokážou týmy tvrdě trénovat, a ještě ke všemu u toho dobře vypadat.

Je kritizována za svůj vzhled

O to se pokusila i Sydney. Čekala jakoukoli vlnu kritiky, ale rozhodně ne tu, která si vezme na paškál její oblečení. Podle mnohých uživatelů internetu se totiž na zápasech ukazuje v nevhodném oděvu. Na jednom takovém utkání se totiž rozhodla pro poměrně odvážnou kombinaci vysokých podpatků, bílého svetru s dlouhým rukávem a hlubokým výstřihem a lesklými, růžovými, těsnými kalhotami. Oděv mnohé popudil.

Kritika naštvala i samotnou trenérku

Kritika samozřejmě naštvala i samotnou trenérku, která si ošklivé komentáře na sociálních sítích nenechala líbit. „Každý den se snažím být sama sebou, aniž bych se za to musela omlouvat. Je mi úplně jedno, jestli si někdo myslí, že tohle je moc. Nebudu se omezovat jen proto, že někomu vadí a děsí fakt, že se přijímám taková, jaká jsem,“ odpověděla Sydney.

Domnívá se, že problém je i barva pleti

Sama Sydney uvedla, že se domnívá, že hlavním problémem není její oblečení, ale barva pleti. Jako běloška by jistě tolik kritiky a negativních komentářů nedostávala. „Myslím, že se lidé cítí nepříjemně, když je černoška v určité pozici moci. Vidět černošku, která je sebevědomá a přijímá samu sebe, může být pro některé velký problém,“ dodala Sydney.

Mnozí ze sledujících také upozornili na boty na podpatku a na naleštěnou parketovou podlahu. Podpatky by mohly povrch poškodit, přitom se podlaha musí před každým zápasem pečlivě naleštit, aby se předešlo prasklinám, které by mohly později způsobit zranění hráčů. Sydney však nadále sdílí snímky ze zápasů v podobném oblečení a botách.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Sydney Carter, Zdroj: Womenshealthmag.com