Jak chudý rybář k bohatství přišel. V Thajsku se našla vzácná perla pohádkové hodnoty

Mysleli jste si, že pohádky v reálném světě neexistují? Mýlili jste se. Povíme vám příběh, jak chudý rybář k bohatství přišel. Tento muž byl právě se svou rodinou u pobřeží Thajska lovit mušle, když našel cosi, co mu změnilo život. Skutečný poklad – vzácnou perlu, jejíž hodnota byla opravdovým jměním.

Na pláži našel jackpot

Hatchai Niyomdecha, 37letý rybář, se svou rodinou na pláži sbíral mušle, když našel skutečný jackpot. K opuštěné bóji bylo připevněno několik mušlí. Pár z nich jich sebral a předal svému mladšímu bratrovi. Ten je odnesl domů ke svému otci, který zjistil něco neuvěřitelného.

Pravý poklad

Když otec obou bratrů mušle čistil, narazil na vzácnou perlu. Perleťová barva mušlí Melo Melo je oranžově hnědá bez výrazných skvrn či hrbolků. Uvnitř se skrývala neobvykle zbarvená perla. Hatchai rychle svolal celou svou rodinu, aby se na šperk přišla podívat zblízka. Dokonce ani sousedé neodolali a přispěchali na prohlídku.

Zvláštní sen

Hatchai uvedl, že měl před pár dny zvláštní sen. Zdálo se mu, že najde zvláštní perlu neznámé hodnoty. „Starý muž s dlouhým knírem mi řekl, abych šel na pláž, protože dostanu cenný dar. Myslím, že mě k nalezení této perly přivedl on. Peníze, které za ni dostanu, změní nejen můj život, ale celý osud. Já i moje rodina budeme mít lepší život,“ uvedl Hatchai.

Příběh se rozšířil po celém světě

Příběh chudého rybáře se rychle rozšířil po celém světě díky sdílení na internetu, a tak se ke koupi perly přihlásili první zájemci. Jeden z podnikatelů nabídl za perlu 1 milión bahtů, v přepočtu asi 750 000 korun. Hatchai ale odmítl. Další kupující byl ochoten zaplatit až 5 miliónů bahtů, asi 3,6 miliónu korun, ovšem i ten byl odmítnut. Třetí potenciální kupec nyní s rodinou vyjednává o ceně. Věříme, že si Hatchai a jeho rodina přijdou na hezké jmění, které jim zajistí bezstarostný život.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Hatchai Niyomdecha, Zdroj: Dailymail.co.uk