Osobnostní test: Optický klam skrývá mnoho útvarů . Každý určuje, jaká osobnost jste

Provádění osobnostních testů je nejen zábava, ale také věda. Na základě pečlivě sestavených otázek se o sobě můžete dozvědět to, co jste možná ani netušili. Ovšem málokdo chce odpovídat na nespočet dotazů, které mají za úkol zjistit, jaká jste osoba. Nejzábavnější osobnostní testy jsou ty, které jsou založené na optických klamech.

Co je optický klam?

Jedná se o iluzi charakterizovanou vizuálně vnímanými obrazy, které se liší od objektivní reality. Informace shromážděné okem jsou nadále zpracovány v mozku, aby poskytly vjem, který neodpovídá dané skutečnosti. Existují tři typy optických klamů.

  • Optická iluze
  • Kognitivní iluze
  • Fyziologická iluze

Optická iluze vytváří obraz, který se liší od objektu, jenž ji spouští. V rámci kognitivní iluze oko a mozek vyvozují nevědomé závěry. Fyziologická iluze je založená na nadměrné stimulaci očí a mozku. Nyní si zkuste optickou iluzi. To, co na první pohled uvidíte na obrázku, vrhá světlo na určité věci o vaší osobnosti a způsobu myšlení. Podívejte se pozorně.

Auto

Pokud jste viděli jako první auto, pravděpodobně to znamená, že ze všeho nejvíce je pro vás důležitá svoboda. Potřebujete být neustále na své vlastní cestě, potkávat nové lidi, vidět nová místa, zažívat nové věci. Obvykle se v životě pohybujete svým tempem a děláte jen to, co cítíte jako přirozené.

Muž s dalekohledem

Jste spíše analytický typ člověka. Máte tendenci vidět věci jako celek, proto detaily často unikají vaší pozornosti. Umíte se rychle učit, často vám stačí se na věci jen podívat. Zkuste se však více věnovat detailům.

Písmeno A

Písmeno A je na obrázku patrně nejhůře vidět. To však znamená, že máte skutečně orlí zrak. Máte tendenci vidět i ty nejmenší detaily. Máte dobrou intuici.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Themindsjournal.com