Vadí vám nošení pyžama do postele? Spěte nazí, kromě pohodlí podpoříte zdraví a zhubnete

Obtěžuje vás nošení pyžama do postele? Někteří vám budou tvrdit, že spánek v naprosté nahotě může být nehygienický, jiní si mohou myslet, že vám bude zima, ale ať je to, jak chce, chodit do postele zcela nazí přináší velké výhody pro náš spánek, zdraví i pohodlí. Přečtěte si o pozitivních účincích spánku bez pyžama.

Klidný odpočinek

Ti, kteří spí zcela nazí, budou odpočívat klidněji a svobodněji. Máme-li na sobě totiž pyžamo, naše tělesná teplota se během noci zvyšuje a my se tak začneme více převalovat. Bez oblečení však spíme pohodlněji a klidněji, protože nás nic neobtěžuje. Tělo se samo zahřeje na požadovanou teplotu.

Žádné bakterie

Pokud budete spát bez pyžama, můžete zabránit růstu plísní a bakterií. Nedokážou totiž žít příliš dlouho na suché pokožce. Oproti tomu prostředí mezi kůží a oblečením pro ně může být ideálním působištěm, kde přežijí dlouhou dobu z důvodu tvorby vlhkosti.

Ztráta hmotnosti

Nahý spánek zajistí, že hladina kortizolu začne klesat, proto také spíme klidněji a v našem těle započnou procesy, které nám pomáhají s hubnutím.

Odstranění bolesti

Během spánku bez pyžama mohou být skrze naši nahou kůži stimulovány body, které mají pozitivní vliv na krevní oběh. To pomůže snížit jakoukoli bolest, kterou zrovna prožíváte. Zvláště účinné je spát nazí při bolestech břicha.

Lepší sebeúcta

Spousta lidí nespí nahá, protože se stydí jak před partnerem, tak i sama před sebou. Zkuste to alespoň na jednu noc, ráno uvidíte, že budete plní sebedůvěry. Podle odborníků platí, že čím více času budete trávit nazí, tím více sebevědomí budete mít. Tak se neostýchejte.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Tudasfaja.com