Vánoční období je tady, proto je nutné si dát pozor na získaná kila. Někdy mohou vydržet až do léta

Všichni víme, že nabrat kila je velmi snadné, ale zbavit se jich, už je běh na dlouhou trať. Proto si dejte pozor. Vědci tvrdí, že váha získaná během Vánoc nám může zůstat i několik dalších měsíců. Do léta jsme většinou schopni shodit tak polovinu. Studie s téměř 3 000 účastníky zjistila, že během 10 dní po Vánocích došlo k nárůstu hmotnosti o 0,6% oproti 10 dnům před Vánoci.

Doporučený denní příjem kalorií je vždy kolem 2 000, ovšem během vánočních svátků je velmi pravděpodobné, že dosáhnete průměrného denního příjmu kalorií na 6 000, které lze navíc jen velmi těžko spálit. Svařené víno zabere 44 minut chůze, než jej vypudíte z těla a štědrovečerní večeře klidně 1,5 hodiny běhu.

Vánoční svátky jsou obdobím, kdy si mnozí z nás dají zaslouženou přestávku, aby si vychutnali dobré jídlo a dobrou společnost. Je tedy přirozené, že si neodpíráme potraviny, které si zakazujeme po celý rok. Říct NE je mnohem jednodušší vyslovit než vykonat, ale přesto existuje řada způsobů, jak zamezit vysokým škodám, pokud jde o příjem jídla během svátků.

  • Neusedejte ke štědrovečerní večeři s prázdným žaludkem.
  • Vybírejte si jídlo, které bude stát za ty kalorie navíc, moudře.
  • Vynechejte předkrm.
  • Dopřejte si nějaké cvičení, bude stačit i malá procházka, každý pohyb se počítá.

zdroj: www.medicalnewstoday.com