Varovné signály, které vám naznačují, že jste na pokraji aneurysmatu mozkové tepny

Přesto, že bolest hlavy může přicházet z mnoha důvodů, je důležité rozpoznat změny v citlivost nebo bolesti, protože se může jednat o známku něčeho mnohem nebezpečnějšího. Aneurysma mozku totiž může být častější, než si myslíte. Aneurysma mozkové tepny vykazuje známky otoků v krevní cévě před jejím prasknutím. Zde vám přinášíme několik varovných signálů, které mohou značit aneurysma mozku.

Bolest nad a za očima

Hrozící signál ruptury krevní cévy způsobené aneurysmem je, když krevní céva vyvíjí tlak na tkáně a nervy kolem oka, jenž přechází v bolest.

Dvojité vidění

Jelikož aneurysma může vyvíjet tlak na oči, může vést ke změnám v základních funkcích oka. Může nastat dvojité vidění.

Necitlivost nebo slabost

Stejně jako rostoucí otok krevní cévy a její následné prasknutí vyvíjí tlak na tkáň a nervy kolem oka, může to samé dělat kdekoliv jinde na těle. V důsledku toho může způsobit necitlivost a slabost v obličeji, což také může vést k ochrnutí obličeje.

Bolest hlavy

Někdy může aneuryzma uvolnit malé množství krve do mozku (sentinelové krvácení). Kvůli tomu můžete trpět varovnou bolestí hlavy, jež může trvat dny i týdny než dojde k prasknutí krevní cévy.

Náhlá a silná bolest hlavy

Při prasknutí krevní cévy zažijete náhlou a silnou bolest hlavy, o které budete tvrdit, že je to ta nejhorší, jakou jste kdy ve vašem životě cítili. Může být také doprovázená nevolností, záchvaty nebo citlivostí na světlo.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou a varovat je před tímto nebezpečným onemocněním.

Zdroj: womenworking.com