Stárnutí začíná od chodidel. Vyzkoušejte tyto čínské techniky, jak si zlepšit krevní oběh a oddálit stáří

Již starověcí Číňané učinili tento objev a zároveň se naučili účinné techniky, které pomáhají posilovat nohy a zpomalit tak stárnutí celého těla. My vám dnes představíme některé jejich metody, abyste i vy věděli, jak si co nejdéle udržet svěží mládí.

Choďte naboso

Samozřejmě, prakticky neexistují žádné možnosti, jak toto praktikovat ve městě na ulici, ale doma na to určitě myslete. I přes studenou podlahu si zujte své papuče a alespoň 10 minut denně se procházejte naboso. Čím častěji, tím lépe.

Šlapejte na celou nohu

Od pat přes vnitřní i vnější stranu chodidla až po palce u nohou. Posilujete tak svaly i kosti, zlepšujete krevní oběh a funkce vnitřních orgánů.

Masírujte svá chodidla

Intenzivně si klepejte na základnu ukazováčku a prostředníčku po dobu 5 minut nebo si pravidelně masírujte bod uprostřed klenby chodidla nejlépe ráno  a večer. Opět zlepšíte krevní oběh a posílíte svaly na nohou.

Pokud je pro vás obtížné ráno vstát z postele, nejspíše již artritida žije ve vašich nohách. Těmito způsoby můžete zmírnit její účinky a k tomu používat i některé masti, které jsou volně dostupné v lékárně nebo vám je předepíše váš lékař. Vyzkoušejte tyto zmíněné techniky a nezapomínejte myslet na své nohy. Nenechte je být lenivé, pohybujte se a poté aplikujte kontrastní sprchy, kdy budete střídat horkou a studenou vodu. Zlepšíte si krevní oběh a oddálíte stáří.

Jak se vám dnešní článek líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun