Varovné signály, že vašemu tělu chybí vitamín K. Špatné hojení ran a oslabení kostí je jedním z nich

Nedostatek vitamínu K může ovlivnit naše klouby, kosti i srdce. Přibližně 31% dospělých trpí nedostatkem vitamínu K. Je nejméně běžným vitamínem, ale to neznamená, že pro nás není důležitý. Má hned dvě důležité funkce – za prvé je zodpovědný za srážlivost krve a za druhé za regulaci buněčného růstu, prevenci vápenatění tepen a za zdraví kostí. 

Kolik vitamínu K potřebujeme?

Jako vitamín rozpustný v tucích jej můžete do svého těla lépe vpravit pomocí pokrmů obsahujících tuk. Ženy ve věku 19 let a více by měly denně konzumovat asi 90 mg, zatímco muži ve věku 19 a více let 12 mg denně.

Nadměrné krvácení a špatné hojení ran

Pokud se v ranách nebude brzy srážet krev, budete trpět značnou ztrátou krve při jakémkoli poranění. To může vést až k vykrvácení a následné smrti. Některými varovnými příznaky může být krvácení z nosu, krev ve stolici nebo moči, krvácení dásní a silná menstruace.

Oslabení kostí

Nedostatek vitamínu K bude mít za následek pokles optimálních podpůrných funkcí, jako je zdraví kostí a srdce.

Srdeční potíže

Nízká hladina vitamínu K v těle může vést k ukládání vápníku v měkkých tkáních, jako jsou tepny, namísto kostí. V tomto případě bude hrozit oslabení kostí a riziko vzniku srdečních chorob.

Příznaky artritidy

Při klesání hladiny vitamínu K vaše kosti a chrupavka nedostanou potřebné minerály, což povede k ještě většímu riziku vzniku osteoartrózy.

Jakmile u sebe zaznamenáte některé z těchto příznaků, rozhodně neváhejte navštívit svého lékaře a zvýšit přísun vitamínu K do těla.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: trandingposts.net