Už znáte dermarolling? Kosmetická procedura celebrit, která zanechá vaši pleť bez vrásek

Vypadá to bolestivě, ale pokud hledáte způsob, jak minimalizovat výskyt drobných vrásek, oteklých tváří, vybledlého pigmentu nebo jemných jizev, pořiďte si tento ruční váleček derma roller. Obsahuje úzké kolečko pokryté jemnými jehličkami, které aktivují přirozené léčivé mechanismy pokožky. Pokud jste o této domácí proceduře ještě neslyšeli, rádi bychom vám představili její výhody a poskytli informace, které byste rozhodně měli vědět ještě dříve, než s léčbou vůbec začnete.

Jak dermarolling (mikrojehličkování) ve skutečnosti funguje?

Výhody dermarollingu spočívají v jeho schopnosti stimulovat tvorbu kolagenu vytvářením akutního zánětu. Zní to sice šíleně, ale věřte, že nebudete zažívat větší bolest, než je obyčejné trhávání obočí. V podstatě, když poškodíte tkáň, tělo začne vytvářet akutní zánětlivou reakci, která současně stimuluje proces hojení. Tím jsou uvolňovány růstové hormony IGF-1 a další samohojící enzymy, které napravují poškození. Jedná se o zcela odlišnou situaci, než když si způsobíte vážné zranění, během něhož se tělo špatně a pomalu uzdravuje, což má za následek jizvy. Při malých zraněních je zánět akutní a naše tělo lépe kontroluje proces hojení. Proto se vám nebudou tvořit jizvičky a tělo se dokonale uzdraví.

Výhody dermarollingu

  • Minimalizuje výskyt vrásek
  • Odstraňuje jizvy
  • Vyhlazuje pleť
  • Dodává pokožce živiny, díky kterým bude zářivější
  • Vyvažuje tón pleti

Jako u jiných kosmetických prostředků, i derma roller má svá specifika a pravidla užívání. Každý je trochu jiný a každý je jinak drahý. Záleží už jen na vás, jaký typ si vyberete, ale i přesto doporučujeme návštěvu dermatologa, který by vám výběr mohl značně usnadnit tím, že určí, jaký typ pleti máte a s čím je třeba pomoci.

Jak se vám dnešní článek líbil? Už jste o dermarollingu slyšeli? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: thechalkboardmag.com