Vaše váha stojí a vy jste se zasekli v určité fázi hubnutí? Ukážeme vám, jak se znovu rozjet

Díváte se na své břicho a zoufáte si? Vyzkoušeli jste všechno od náročného cvičení až po přísné diety, ale váha se neposunula ani o kousek? To může vést k demotivaci a pocitu beznadějného úsilí. Nicméně i v takové zdánlivě zoufalé situaci existuje řešení, jak můžete dosáhnout svého cíle. My vám dnes ukážeme, jak na to!

Dopřejte svému tělu pravidelný spánek

Nedostatek spánku způsobuje změny ve vnímání sytosti, což znamená, že pocity hladu povedou k silnější touze po tučných potravinách. Naplánujte si usínání a probouzení ve stejnou dobu, abyste uspokojili potřebu svého těla po zotavení. 

Omezte chuťovky

Svačiny plné sacharidů, tučných potravin nebo dezertů zpomalí vaše hubnutí i přesto, že denně cvičíte. Zvolte zdravější alternativy v podobě ovoce a zeleniny v kombinaci s bílkovinami. 

Zaměřte se na své svaly

Svaly ovlivňují rychlost metabolismu, což znamená, že během dne dokážete spálit více kalorií. Čím více svalové hmoty budete mít, tím více sytosti pocítíte. Vybudujte si svaly pomocí silových tréninků.

Zjistěte, zdali trpíte hormonální nerovnováhou

Informujte se u svého lékaře, zdali je hladina hormonů ve vašem těle optimální. Je to velice důležité k tomu, abyste si udrželi váhu i své zdraví. Například nerovnováha estrogenu může zabránit úspěšnému hubnutí, protože zvyšuje ukládání tuků kolem stehen a boků.

Pomohly vám dnešní informace? Jak jste na tom s hubnutím vy? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com