Vdechněte starým vinylům nový život formou originálních doplňků interiéru

Nejste si jistí, co dělat se všemi těmi starými vinylovými deskami, co se vám už tolik let válí ve sklepě? Pokud je vám líto je vyhodit i přesto, že jsou poškozené, máme pro vás tipy, jak je využít, aby vám co nejlépe posloužily. Vdechněte jim nový život a vyzdobte si domácnost netradičními doplňky.

Podnos

Pro výrobu podnosu z vinylových desek budete potřebovat tři různě veliké vinyly, abyste mohli vytvořit jakousi pyramidu. Všechny by měly mít uprostřed malou dírku. Připevněte desky k ozdobné tyčce a vytvořte stojan připomínající pyramidu.

Zarážka na knihy

Nejprve nalijte horkou vodu na desku těsně pod štítek, aby vinyl změkl a dobře se ohýbal. Pomocí prkénka na krájení ohněte měkkou desku do pravého úhlu. Dejte si pozor, abyste se nepopálili.

Misky

Rozpalte troubu a vložte do ní skleněnou misku vzhůru nohama. Na ni umístěte vinylovou desku. Počkejte asi jednu minutu, dokud deska nezměkne a nepřijme tvar skleněné misky. Vyjměte z trouby a nechte vychladnout. Stará vinylová deska vytvoří originální misku na občerstvení.

Hodiny

Další chytrá a stylová vychytávka, jak si poradit se starým vinylem. Pokud se vám vaše nástěnné hodiny už nelíbí, vyjměte z nich mechanismus společně s ručičkami a připojte k zadní straně vinylové desky.

Obrázky: Pexels, Pinterest