Zkuste to jinak aneb Seznam běžných věcí, které celý život používáte špatně

Pravděpodobně, jako většina ostatních lidí, i vy máte ve zvyku dělat určité věci jistým způsobem jen proto, že už jste tak od malička naučení. Ale můžete být šokováni, kolik toho v běžném životě můžete dělat špatně. Následující výběr běžných produktů vám ukáže, jak je správně používat.

Lepicí papírky na poznámky

Možná jste zvyklí tahat lepicí papírek tak, že uchopíte spodní kraj a stáhnete. Tento pohyb ale za sebou zanechává ohnuté kraje. Místo toho vezměte jeden kraj a odlepte po celé délce lepící části.

Držák na vařečku

Váš hrnec nebo pánev obvykle mají v rukojeti otvor. Přemýšleli jste někdy, k čemu slouží? Můžete do něj vložit vařečku nebo lžíci. Či jiný kuchyňský nástroj, který zrovna budete potřebovat mít po ruce.

Naběračka na špagety

Proč je uprostřed naběračky na špagety díra? Nemá za cíl vypouštět vodu, ale pomoci vám vložit množství ještě syrových špaget do vroucí vody. Jednoduše je spusťte skrze otvor.

Krabice na mléko nebo džus

Obvykle lijeme mléko nebo džus z krabice kratší stranou, kde se nachází otvor s uzávěrem. Což zpravidla vede k malým nehodám, kdy obsah končí mimo sklenici. Abyste tomu zabránili, otočte krabici a lijte tekutinu přes delší stranu.

Alobal

Všimli jste si někdy, že obal od hliníkové fólie má po stranách malé úchyty? Jednoduše je zatlačte dovnitř a tím zabráníte, aby se vám alobal nekontrolovatelně roloval z krabice. Ušetříte si spoustu nervů.

Sluchátka

Není nic otravnějšího než vypadávání sluchátek z uší, když si jdete zaběhat. Proto si nasaďte pecky vzhůru nohama, aby bylo možné kabel přetáhnout horem za ucho.

Obrázky: На все руки