Ze dne na den se stal samoživitelem sedmi dětí a život se mu otočil naruby. Vyhlídky na Vánoce nebyly růžové. Vše změnil tajemný dar

Období svátků je dobou oslav a radosti, ale pro ty, kteří čelili nesmírné ztrátě, to může být také období velkého smutku. Protože Vánoce jsou synonymem času stráveného s rodinou, většina z nás, kterým tento rok odešel někdo blízký, bude čelit hořkosladkým vzpomínkám. I když si možná budeme vybavovat řady hezkých chvil, stejně se nebudeme moci ubránit pocitu ztráty a osamění.

Hluboká ztráta

Tato ztráta může být ještě bolestnější, pokud velká rodina zůstane bez svého milovaného a zároveň se potýká s finančními problémy. To byl případ jedné rodiny, která čelila nesmírné tragédii. Po srdcervoucí ztrátě manželky v roce 2018 se Dakota Nelson z Ashtonu v USA náhle stal otcem samoživitelem a vychovával sedm malých dětí. Musel pracovat na třech různých pracovních pozicích, aby rodinu vůbec uživil.

Neuvěřitelný dárek

Pro celou rodinu to byl těžký rok, ale těsně kolem svátků dostal Dakota neuvěřitelný vánoční dárek a jeho děti si mohly užít svátky skutečně radostné a veselé. V každé tmě se vždycky najde světlo a Dakota se o tom mohl sám přesvědčit, když dostal 10 000 dolarů ( cca 220 000 Kč) od tajného Santy.

Vánoce jsou skutečně svátky lásky a štědrosti

Peníze jsou pro Dakotu a jeho rodinu velmi podstatné a jen díky nim mohou prožít skutečně hezké svátky. Dakota byl štědrostí utajeného dárce dojat k slzám, protože skutečně nejde o malou sumu peněz. Duch Vánoc je radostný a příběhy, jako je tento, nám ukazují, že i v nejtemnějších časech může laskavost a štědrost vydláždit cestu ke světlu.

Svátky, které mohou prožít jako rodina

Dakota byl nesmírně vděčný, a to nejen za sebe, ale za celou svou rodinu. Každý rodič jistě sám dobře ví, jak je těžké vychovávat jedno nebo dvě děti a poskytnout jim dostatečné zázemí a vše, co potřebují. Představte si tedy, jak náročné musí být živit a šatit sedm malých dětí. Nejmladší dítě není ani rok staré a potřebuje intenzivní péči. Kvůli práci však Dakota s dětmi nemůže trávit tolik času, a tak doufá, že alespoň Vánoce si díky štědrému daru užijí skutečně jako rodina. Pomůže jim to překonat bolestnou ztrátu jejich milované matky a manželky, která je tak nenadále opustila. Pro celou rodinu budou tyto svátky sice velmi bolestné, ale naštěstí alespoň trochu radostné a naplněné pohodou a hojností díky tajnému dárci.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Apost.com