Večerní návyky, kterými ubližujeme tělu i duši

Každý večer po dlouhém náročném dni vyžaduje naše tělo i duše především klid a péči. Ovšem my se dopouštíme chyb, o kterých ani nevíme, jak moc nám ubližují a narušují naši harmonii. Pojďme si tedy o nich něco říct, abychom se od nynějška mohli cítit jen a jen lépe.

Noční svačinky

Ani ne tak jídlo, jako neustálé ukusování a uždibování něčeho dobrého při sledování televize nebo počítače, je tím nejhorším, co můžeme pro naše tělo udělat. Chápeme, že pokud končíte v práci pozdě večer, je to trochu kruté vyhnout se nočnímu ujídání, ale tak jako tak jíst v noci rozhodně není dobré. To, co sníte, zvýší inzulín a cholesterol v krvi a zároveň nebudete spalovat kalorie. To negativně ovlivní nejen vaše zdraví, ale i postavu.

Káva v noci

Káva vás nutí zůstat déle bdělými, což také znamená, že budete mít větší prostor pro noční svačinky. Káva také obsahuje kyselinu chlorogenovou, která dle některých studií podporuje přibírání na váze. Raději si dejte zelený nebo bylinný čaj.

Nedostatek spánku

Spánek trvající méně než 7 – 8 hodin negativně ovlivňuje doslova všechno. Budete letargičtí a nefunkční, metabolismus unaveného těla se zpomaluje a vy tak na sobě hromadíte další zbytečné kilogramy.

Noční surfování na internetu

Stále více lidí před spaním čte sociální sítě nebo si prohlíží fotografie, pročítá online zprávy nebo bulvár či cokoli jiného, co souvisí s internetem. K produkci melatoninu, hormonu spánku, potřebujeme naprostou tmu, ovšem modré světlo vyzařující z našich počítačů a telefonů mu neumožňuje vytvořit se ve správném množství. Nedostatek melatoninu tak zpomaluje náš metabolismus. Raději si před spaním čtěte knihu.

Ranní vstávání na poslední chvíli

Vstávejte alespoň o půl hodiny dříve, než máte jít do práce. Naše tělo potřebuje sluneční světlo, zkuste vynechat tramvaj, metro nebo zaparkujte o kus dál a zbytek cesty dojděte.

Jak se vám dnešní článek líbil? Našli jste se v některých těchto zvycích? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun