Věci, které děláme denně a neuvědomujeme si, jak moc škodí našim ledvinám

Existuje celá řada škodlivých návyků, které mohou vystavit naše ledviny nebezpečí. Není se proto čemu divit, že onemocnění ledvin je v první desítce nejčastějších zdravotních problémů na světě. Cukrovka a vysoký krevní tlak jsou dvě hlavní příčiny selhání ledvin a my vám nyní představíme návyky, které k tomu přispívají.

Nedostatek vody

Dostatečná hydratace těla umožňuje ledvinám vyplavovat sodík a škodlivé látky z našeho organismu. Pití vody je nejlepší způsob, jak se vyhnout bolestivým ledvinovým kamenům. Obecně platí, že byste měli vypít minimálně 1,5 – 2 litry vody denně.

Konzumace potravin s vysokým obsahem cukru

Ledviny hrají velice důležitou roli při filtrování cukru v krvi. Jakmile totiž hladina cukru v krvi dosáhne určitého množství, ledviny začnou uvolňovat přebytek cukru do moči. Proto cukrovka ztěžuje ledvinám práci, není-li léčena.

Nadměrné pití alkoholu

V důsledku dehydratace tvořené alkoholem se mohou tvořit ledvinové kameny. Pokud již trpíte ledvinovými kameny a pijete veliké množství alkoholu, kameny se začnou rychle pohybovat a to bude způsobovat ještě větší bolest. Zvyšte příjem čisté vody, příznaky infekce ledvin se totiž mohou po pití alkoholu jen zhoršovat.

Konzumace zpracovaných potravin

Zpracované potraviny jsou významným zdrojem sodíku a fosforu. Pokud trpíte chronickým onemocněním ledvin, znamená to, že ledviny nedokáží odstranit fosfor z těla a ten může způsobit, že se z vašich kostí začne vytrácet vápník, což je bude činit slabými.

Nedostatek spánku

Funkce ledvin je ve skutečnosti regulována cyklem spánku a bdění. Pomáhá koordinovat pracovní zátěž ledvin po celých 24 hodin. Proto lidé, kteří málo spí, mají obvykle rychlejší pokles funkce ledvin.

Neustálé sezení

Dlouhodobé sezení může zvýšit riziko chronického onemocnění ledvin, zejména u žen. Pravidelná tělesná aktivita, jako je chůze po dobu 30 minut denně, byla spojena se sníženým rozvojem onemocnění ledvin.

Co pro své ledviny děláte vy? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com