Věci, které po čtyřicítce netoleruje žádná žena. Pokud se to týká i vás, pak si vážíte sama sebe

Život je boj a zvláště ten ženský. Chceme být krásné a štíhlé do vysokého věku, ale často se kvůli tomu uchylujeme k různým mladickým nerozvážnostem. Po dosažení čtyřicátého roku věku ale máme za sebou dostatek životních zkušeností na to, abychom sami sebe přestali trápit zbytečnostmi a některé věci zkrátka přestaly ve svém životě tolerovat. Nejdůležitější ze všeho je totiž zachovat si dobrou náladu a životní nadhled. Proto, pokud si vážíte sama sebe, nechte plavat všechno, co vám k dobré náladě nepřispívá. Níže naleznete několik tipů, které vám pomohou ukázat směr.

Špatný pohlavní styk

Ve čtyřiceti letech už jsme měly tolik sexu, že bezpečně víme, co se nám líbí a co ne. Už nemusíme dělat kompromisy ani se zbytečně stydět. Můžeme bez obav vyjádřit, co chceme, a čemu bychom se naopak rády vyhnuly. Pokud chceme mít sex v bazénu nebo v hotelu, abychom si připomněly staré dobré časy, proč ne. Náš partner nás ale musí inspirovat.

Těsné oblečení

Džíny, podprsenky, spodní prádlo a šaty jsme v mládí často nosívaly tak těsné, že bylo občas těžké v nich byť jen chodit. Zvláště pak spodní prádlo nebo džíny byly v tomto ohledu nepřekonatelné, protože jejich nošení vytváří urputnou bolest. Jak velkého omylu jsme se to na svém těle dopouštěli! Není nic důležitějšího než volný pohyb bez zbytečného tlaku. A vůbec se nemusíte stydět, že si koupíte oblečení o číslo větší. Za to pohodlí a dobrý pocit to rozhodně stojí.

Zmrzlina bez tuku

Pryč s počítáním každé kalorie a obětování božského požitku z chuti! Moc dobře víme, že jedna zmrzlina nám na zdraví ani kráse neubere – a když, tak co už! Chceme zmrzlinu takovou, jaká má být – i se všemi tuky, s plnou chutí a ve vší své nádheře.

Hrubí lidé

V životě máme i tak dost vlastních problémů, nemusíme si přidělávat další tím, že budeme komunikovat s lidmi, kteří na nás chtějí být hrubí nebo si kompenzovat své vlastní pocity nedostatečnosti. Pokud s námi někdo jedná neuctivě a hrubě, jednoduše se s ním nebavíme. Proč taky!

Zbytečné obavy

Každý se někdy něčeho bojí, ale není dobré nechat strach, aby nás opanoval a zmařil nám příležitost k lepšímu životu. Obavy by neměly definovat náš život, a i když jsme se jim nebyly schopné dosud vyhnout, ve čtyřiceti letech už jsme dost staré na to, abychom se nechaly ovládat bubáky zpod naší postele. Nenechte strach, aby vás zastavil v cestě za tím, po čem toužíte.

Rozdat se pro ostatní

Dělat druhým lidem radost nebo laskavosti, na tom není nic špatného. Horší ale je, pokud plnění očekávání těch druhých zastiňuje naše vlastní potřeby, na které kvůli tomu nezbývá čas. Řekněte dost a myslete také sama na sebe! Zasloužíte si to, i když se vám možná někdo (nebo vaše svědomí) snaží tvrdit opak. Nikdo jiný to pro vás totiž neudělá.

Nerealistická očekávání

Snížit svá očekávání znamená snížit svůj krevní tlak. Pokud neočekáváte, že   váš život bude zalitý sluncem a vydlážděn zlatem, ve skutečnosti budete mnohem uvolněnější a budete si více užívat prosté radosti všedního dne. A to je nakonec všechno, na čem záleží.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: En.famagusta.news