Věci, které rozhodně nesplachujte do záchodu. Výsledkem bývá ucpaná kanalizace a drahý výjezd instalatéra

Jste v koupelně, odličujete se, čistíte si uši, používáte vlhčené ubrousky a spoustu dalších kosmetických pomůcek. Kde nakonec končí? V toaletě. Některé produkty by se však do záchodu házet neměli. Často si neuvědomujeme si, že některé výrobky dokážou ucpat záchod tak účinně, že budete muset volat odborníka na jeho odblokování, což není vůbec levná záležitost. Za žádných okolností tedy nesplachujte do toalety následující předměty.

Vlhčené ubrousky

Ani ubrousky takto označené, které lze bezpečně spláchnout do záchodu, by tam nikdy neměly skončit. Mohou ucpat kanalizaci do té míry, že mohou z dlouhodobého hlediska poškodit zařízení.

Hygienické vložky a tampony

Pokud jste si nepřečetli informace na obalu, uvědomte si, že tampony a vložky ve vodě objemově expandují a mohou se zaseknout na určitém místě v potrubí.

Papírové ručníky

Jsou vyrobeny z materiálů, které jsou mnohem odolnější než toaletní papír, jen se nerozpadají dostatečně rychle, aby je bylo možné bezpečně spláchnout.

Prezervativy

Stejně jako dětské ubrousky vedou k problémům v kanalizačních systémech po celém světě, tento materiál je odolný vůči vodě a tlaku, takže se v toaletě sám nerozpustí. Navíc, pokud je splachování prezervativů pravidlem, mohou se nahromadit na určitém místě v potrubí a věříme, že jejich vyjmutí instalatérovi nechce nikdo vysvětlovat.

Plenky

Opravdu existují lidé, kteří si myslí, že plenky lze spláchnout do záchodu. My říkáme, že nelze. Stejně jako vložky a tampóny při kontaktu s vodou zvětšují svůj objem, navíc jsou těžké a velké samy o sobě. Nesplachovat.

Tyčinky do uší

Myslíte si, že jsou dost malé na to, aby je bylo možné bez problémů spláchnout do záchodu. Nic nemůže být větším omylem. Uvědomte si, že její větší část zaujímá plast.

Vlasy

Když vidíte, že odtok ve sprše ucpou vlasy, proč si myslíte, že se záchodem tomu bude jinak? Ani něco tak lehkého, jako jsou vlasy, nikdy do záchodu nesplachujte.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tips-and-tricks.co