Vědci odhalují lék na zdravý, zralý a dlouhotrvající vztah. Jaké je to tajemství?

Podle nedávných průzkumů až 44% manželských párů věří, že hádka častěji než 1x týdně pomáhá udržet zdravý a produktivní vztah v dlouhodobém horizontu. Ve skutečnosti, páry, které se hádají často, ale v míru a klidu, spolu pravděpodobně zůstanou, protože navzdory jejich malým nedorozuměním vědí, že jejich láska je opravdová a upřímná. My vám přinášíme argumenty, proč je hádka čas od času dobrá pro váš vztah.

Hádka je znamením zralého vztahu

Neustálé vyhýbání se konfliktu rozhodně není nejlepší cestou k budování dlouhodobého vztahu. Naopak. Pokud jste schopni spolu mluvit jasně i během hádky, znamená to, že jste připraveni svůj vztah a lásku posunout o další úroveň. Dospělí lidé se neobtěžují s útoky ani křikem, místo toho se pokoušejí najít kompromis a zlepšit svůj vztah prostřednictvím zdravých argumentů.

Hádka znamená, že vám záleží na vašem vztahu

Jinými slovy, argumentování znamená, že jste více odhodlaní. Raději se dostanete do konfliktu, abyste získali v budoucnu lepší výsledek vašeho vztahu.

Hádka vám usnadní vzájemnou komunikaci

Je nutné, abyste byli ke svému protějšku otevření, převzali zodpovědnost za své jednání a bedlivě naslouchali. Vzhledem k tomu, že hádky jsou jednou z forem komunikace, kde zpravidla často zní pravda, pomáhá urychlit pocit důvěry.

Hádka je znamení zdravého vztahu

Psychologové věří, že existuje 7 klíčových bodů pro zdravý a šťastný vztah a hádka je jedním z nich. Hádání pomáhá dvojici znovu zvážit své hodnoty a pocity tím, že diskutuje o věcech, které jsou pro lidi důležité. Argumenty by ovšem měly být zdravé a nezaujaté, vždy se snažte vyjádřit své názory bez křiku a hysterie.

Hádka posiluje vaše spojení

Když se hádáte s partnerem, nezáleží na tom, kdo vyhraje či prohraje. Malé konflikty vám pomáhají odhalit svou pravou povahu a lépe tak poznáte sebe samotného i sebe navzájem. A pokud se vám společně podaří překonat všechny výzvy, naučíte se kompromisu a posílíte tak vazbu mezi vámi.

Hádka uvolňuje vztek

Potlačovat vztek a ukázat tak partnerovi, že může mít vše, co chce, jen proto, že se nechcete dostat do konfliktu, je cesta k nezdravému vztahu. Nejlepší způsob, jak se s tímto problémem vypořádat, je nechat své negativní emoce plynout a ukázat tak partnerovi, že jste si oba rovní ve svých potřebách.

Hádka znamená větší pravděpodobnost, že zůstanete spolu

Špatná komunikace je nejčastějším důvodem k rozvodu. Přestože se domníváte, že debata o choulostivých otázkách nebude pro váš vztah prospěšná, není to pravda. Hádky vám umožní zaměřit se na určité problémy a vyřešit je dříve, než přerostou do rozměrů, s kterými se už nedá nic dělat.

Hádka odhaluje vaši vášeň

Některé páry ve skutečnosti hádky baví, protože zvyšují hladinu hormonů a hádka pro ně tak představuje vášeň, která posiluje jejich vztah.

Hádka vás uchrání před nudou

Konstruktivní konflikty mohou zapálit jiskru, která udělá váš vztah více vzrušující. Jen si představte, jaká nuda by to byla, kdybyste se vždy na všem shodli.

zdroj: brightside.me