Věk je jenom číslo. V 74 letech inspiruje ke cvičení i změně životního stylu

Při svých 70. narozeninách překročila hranici 90 kilogramů hmotnosti a její zdravotní stav se povážlivě zhoršoval. Ba co víc, lékaři předepsali Joan MacDonald směsici léků na vysoký krevní tlak, zvýšenou hladinu cholesterolu, navíc na kyselý reflux, který jí dlouhou dobu trápil. Trpěla onemocněním ledvin. Lékaři i okolí Joan uklidňovali, že jsou to běžné obtíže lidí v jejím věku. Ona však věděla, že nechce do sebe jen cpát prášky a nečinně přihlížet, jak její tělesná schránka chřadne.

Takový život už nechci

Při zdravotních obtížích a nadváze doporučují odborníci změnu životních návyků, u Joan tomu nebylo jinak. Lidí v seniorském věku, kteří by se do změn pustili, však nebývá mnoho. Joan ale věděla, že nechce takto dál žít. Zkusila se zamyslet, kdy se doopravdy starala o své zdraví. Léta o své tělo nepečovala a nechala jej chřadnout, důsledkem čehož nyní polyká jeden prášek za druhým. Vzpomněla si na svou maminku, jak ke stáru nedělala nic jiného, než polykala tablety. Řekla si ne!

Cesta do Mexika za dcerou

Nikdo nevěřil, že by to myslela vážně a cestu z Kanady do Mexika považovalo Joanino okolí za pouhou návštěvu dcery, která vede na pobřeží Karibského moře v městě Tulum svůj vlastní fitness Tulum Strength Club. Jenže Joan to myslela vážně a její rozhodnutí podpořila také Michelle, která je jogínka, oblíbená powerlifterka a fitness kuchařka. Joaně vždy vyprávěla o zdravém životním stylu a snažila se jí léta přesvědčit, aby vyzkoušela jógu nebo fitness. Joana ale měla pocit, že takové aktivity už pro ni nejsou.

Joana přebírá iniciativu

Michelle nevěřila, že by se maminka někdy pro cvičení rozhodla, tím spíše na prahu sedmdesátky. Nyní to byla ale Joana, kdo převzal iniciativu. Zabalila kufry a odletěla za Michelle, aby se od ní inspirovala, jak změnit svůj život, aby se cítila lépe a zdravěji. Michelle byla nadšená a Joanu inspirovala ve změně stravovacích návyků i cvičení. Nabitá energií i novými poznatky se po 2 týdnech vrátila zpátky do Kanady. A pustila se do toho s vervou.

Chůze, kardio a cvičení s činkami

Joana začala s chůzí a procházkami po okolí, postupně přidávala lekce jógy. Už po pouhých 6 měsících zhubla o neskutečných 20 kilogramů a začala se cítit fantasticky. Přidávala posléze kardio aktivity a cvičení s činkami v místním fitness klubu. Během čtyř let se Joaně podařilo zformovat postavu a posílit veškeré svalstvo, tělo zbavila ještě dalších takřka 3 kilogramů tuku. Ve svých 74 letech cvičí v tělocvičně 5 dní v týdnů 45 minut, přičemž dělí trénink na 30 minut kardio aktivit a 15 minut posilování s činkami.

Zcela změnila jídelníček

Třikrát denně klasická jídla jako konzumují ostatní senioři v jejím věku? I to byl důvod její nadváhy. Změnila proto zcela svůj postoj k jídelníčku a začala jíst pětkrát denně menší porce. Přes svůj věk začala používat aplikaci na sledování denního příjmu a výdeje energie. Zpočátku měla potíže všechny změny vstřebat a nedařilo se jí, ale nechtěla svůj boj vzdát. A to vzkazuje také ostatním.

Bez léků a mnohem sebevědomější

Z lékařského hlediska je Joana nyní zdravá, trápí jí sice artritida, ale vzhledem k úbytku hmotnosti bolesti nejsou tak palčivé. Onemocnění ledvin se stabilizovalo a ostatní léky zcela vysadila, protože už nebyly potřeba. Cítí se lépe a hlavně sebevědoměji, dokonce má pocit, že se nikdy lépe necítila.

Hvězda sociálních sítí

Joan inspiruje ženy po celém světě a ukazuje, že nikdy není pozdě na změnu. Má vlastní Instagram s takřka milionem sledujících, které motivuje a povzbuzuje v jejich úsilí. „Čas nelze vzít zpět, ale je možný restart!“ Nabádá Joan sledující a podporuje všechny, kteří chtějí s pohybem a zdravým životním stylem začít i přes počáteční obtíže. I po sedmdesátce to jde!

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Mypositiveoutlooks.com