Veterinář nevěřil, co od něj majitelé starší fenky žádají. Na místě odmítl jejich přání vyhovět

Pro psy, kteří se projevují především svou bezmeznou láskou a věrností k majiteli, není nic horšího, než když je jejich pán nemiluje a nestará se o ně. To je případ fenky jménem Holly. Když její majitel zemřel, putovala jako sirotek od rodiny k rodině. Jedna z nich však o Holly nejevila žádný zájem a odmítala o ní pečovat.

Radikální způsob, jak se fenky zbavit

Vzhledem k tomu, že se nikdo z členů rodiny nechtěl o Holly starat, všichni se rozhodli udělat radikální krok. Vzali fenku k veterináři, aby ji nechal uspat a bylo po problému. Veterinář byl samozřejmě překvapen. Nepamatoval si, že by za celou jeho kariéru někdo přišel s tím, že chce nechat psa utratit, protože se o něj nechce starat.

Důvod veterináře velice překvapil

I přesto, že měla Holly pokročilý věk, něco kolem 10 nebo 12 let, byla celkem zdravá. Potýkala se s několika zdravotními problémy v důsledku jejího věku a nedostatečné péče, ale nic, co by se nedalo léčit. Nebyl tedy žádný důvod k tomu, proč ji nechat utratit. Veterinář se tedy zeptal, proč. Odpověď mu přišla více než krutá. Fenka už je nebaví, neudrží moč a prostě ji nemají rádi tak, jako jejich dva první psy. Co je horší než samotná reakce, že tato slova vyšla z úst malé holčičky.

Jejich požadavek odmítl

Lékař odmítl vyhovět jejich požadavku, nebude utrácet naprosto zdravého psa. Namísto toho je informoval, že Holly najde nový domov, kde ji nabídnou lásku a péči, kterou si zaslouží. Zavolal své známé, která vedla domov pro staré opuštěné psy. Přestože neměla žádné místo navíc, přijela se na Holly podívat. Její příběh jí přišel neuvěřitelný a nedokázala udržet lítost.

Veterinář provedl všechna možná vyšetření

Holly trpěla kvasinkovou infekcí, bylo potřeba ji vykastrovat a zřejmě jí v krevním oběhu parazitoval vlasovec psí. Za krátký čas se však vyléčila a našel se pro ni nový milující domov s majitelkou se srdcem na pravém místě. Dala ji veškerou lásku, jakou si Holly zaslouží.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Wamiz.co.uk