Vhodné rostliny do ložnice vás zbaví nespavosti a zlepší spánek

Bezesné noci postihují celkovou kvalitu vašeho života. Pokud trpíte nespavostí, jistě jste pocítili dopady těchto obtíží na svoji náladu, energii, pracovní produktivitu a celkové zdraví. Nedostatek spánku zvyšuje hladinu stresových hormonů, způsobuje úzkosti a v neposlední řadě způsobuje také přibývání na váze. Někdy za nespavostí může stát tak nenápadná věc, jako je znečištěný vzduch, pachy nebo plísně, které ovlivňují dýchání a brání nám ve slastném spánku. Řešení těchto obtíží může být až podivuhodně jednoduché: pokojové rostliny.

Aloe

Aloe Vera i jiné odrůdy této sukulentní rostliny jsou odedávna využívány jako silně léčivý prostředek, ale málokdo už ví, že má schopnost také čistit vzduch a zlepšit spánek. Její pouhá přítomnost v ložnici bude mít na váš spánek blahodárný vliv Ne nadarmo byla aloe ve starověkém Egyptě uctívána jako rostlina nesmrtelnosti.

Anglický břečťan

Břečťan je velmi snadno rostoucí a nenáročná rostlina. Její listy jsou ve vysoké koncentraci toxické,  takže byste je měli držet mimo dosah dětí a domácích mazlíčků. Jinak je to ale zázračná rostlina s velmi léčivými účinky. Pokud ji umístíte ve své ložnici, dokáže znatelně zmírnit příznaky různých alergií a také astmatu. Zlepšuje kvalitu spánku a eliminuje až 94 procent nečistot přenášených vzduchem a dokáže odstranit i výtrusy plísní. A to vše za pouhých 12 hodin od jejího umístění.

Šplhavnice zlatá

Velmi oblíbená pokojová rostlina s naprosto neznámým názvem, to je šplhavnice zlatá, známá také pod latinským názvem Epipremnum Aureum. Je to nejméně náročná ze všech pokojových rostlin a bez nadsázky můžete zapomenout, že ji doma máte a ona stejně poroste a bude prospívat. Její žíhané listy tvaru srdce mají výjimečně dobrou schopnost čistit vzduch od patogenů i rakovinotvorných výparů z nebezpečných plastů. Ostatně, za tímto účelem byla vědci vyvinuta.

Jasmín

Nádherně vonící jasmín lze pěstovat i jako pokojovou rostlinu. Nejenže je nádherný a dokonale provoní váš byt, má také schopnost zlepšit spánek a tím zvýšit vaši bdělost a produktivitu během dne.

Obrázky: Pixabay