Divoké šelmy sdílejí podobné vlastnosti jako domácí kočky. Video dovádění obrovských tygrů s papírovou krabicí

Pokud máte doma kočky, jistě jste si všimli, že milují papírové krabice. Proč tomu tak je, to se zřejmě nedozvíme, ale na tom tolik nesejde. Důležité je vědět, co se našim domácím mazlíčkům líbí, abychom jim to mohli dopřát. A vlastně nejen jim. I divoké šelmy jsou kočky a sdílejí podobné vlastnosti jako ty domácí. Tyto šelmy jsou toho důkazem.

Pokus s papírovou krabicí

Ochránci přírody z Big Cat Rescue v Tampě na Floridě se nedávno rozhodli pro malý experiment. Začali s Josephem, dospělým samcem lva. Postaví před Josepha velkou prázdnou lepenkovou krabici na otevřeném prostranství, aby viděli, co s ní udělá. Nejprve lehce strká nosem do všech stran krabice. Pak se pokusí zploštit její boky, a nakonec z ní udělá rovnou plochu, na kterou se dá sedět.

Další na řadu přichází Jumanji, černá puma. Krabice ji evidentně velmi zaujala, ihned do ní skočí. Hraje si s ní, kouše do všech jejích stran a úspěšně ji trhá na kusy. Nakonec si ji upraví přesně tak, jak potřebuje, aby si do ní mohla klidně sednout a relaxovat.

Nelze vynechat ani tygry

Ochránci přírody v záchranném centru zapojují i další velké kočky, aby viděli jejich reakce, když se v jejich blízkosti objeví papírová krabice. Další na seznamu je Raindance, rys. Dává přednost prozkoumávání stran lepenkové krabice, než se v ní usadí.

Vynechat nešlo ani tygry, Andreho a Arthura, kteří dostali jednu velkou papírovou krabici dohromady. Zatímco jeden z nich si hraje s krabicí, druhý raději stojí opodál a pozoruje. Pak se po chvíli oba rozhodnou, že si sednou a kousek po kousku krabici roztrhají.

I další šelmy si užívaly krabice

Na rozdíl od jiných velkých koček, Rusty upřednostňuje pokojné sezení ve své kartonové krabici a olizuje si tlapky. Dále, serval, pojmenovaný Purrsonality, si chvíli hrál se svou krabicí, aby se nakonec rozhodl do ní postavit. Na pořízeném videu můžete vidět i další kočky, jak se vypořádaly s novou hračkou. Připomněla vám některá ze šelem vaši domácí kočičku?

Úvodní obrázek: Karthik Easvur/CreativeCommons/Attribution 4.0, Zdroj: madlyodd.com