Vitamíny nezbytné při hubnutí. Doplnění vhodných látek vám umožní rychleji získat vytouženou postavu

Dieta je jedním z nejtěžších úkolů, který se můžeme rozhodnout splnit. Vzdát se toho, co tak milujeme, to chce kuráž a pořádnou vůli. Ovšem nic není nemožné, pokud se budete správně stravovat a podpoříte hubnutí cvičením. Často ale zapomínáme na jednu důležitou věc – doplňky stravy. Podívejte se s námi, jaké vitamíny byste při dietě neměli zanedbávat.

Vitamíny skupiny B

Vitamíny skupiny B hrají důležitou roli ve správné funkci metabolismu. S jejich pomocí probíhá spousta biochemických procesů využívajících sacharidy, bílkoviny a tuky. Jsou nezbytné pro správnou funkci nervového systému a kardiovaskulárního systému.

  • Vitamín B3 – maso, játra, zelenina, tmavé pečivo
  • Vitamín B6 – maso, játra, luštěniny, mléčné výrobky
  • Vitamín B12 – lze nalézt pouze v potravinách živočišného původu

Vitamín C

Nesmírně důležitý vitamín, které si naše tělo nedokáže uchovat, proto je důležité jej neustále doplňovat. Je nezbytný pro náš imunitní systém. Pokud našemu organismu chybí, naše tělo bude vyčerpané a začne si ukládat zásoby. Vitamín C je také silným antioxidantem, který pomáhá při syntéze kolagenu a vstřebávání železa ze střevech.

Nachází se v šípcích, zelí, bobulích a zelenině.

Kyselina listová

Je velice důležitá pro metabolické procesy, posiluje cévy a srdce, pro správnou tvorbu krve a dobrý vývoj plodu.

Konzumujte více listové zeleniny a ovoce.

Vitamín D

Hraje významnou roli při absorpci vápníku a fosforu, správné funkci imunitního systému a zároveň brání růstu rakovinných buněk. Je nezbytný pro zdravou funkci a metabolismus těla. Jeho hlavním zdrojem je aktivní vitamín D, který se v naší pokožce vytváří pod vlivem UV paprsků slunečního záření.

Jezte více ryb, vajec a mléčných výrobků.

Obrázky: Freepik