Vojákovi zachránil během války pádak život, jeho nastávající si z něho symbolicky ušila dechberoucí svatební šaty

Žena jménem Ruth byla kdysi postavena před výzvu, kdy jí její nastávající manžel požádal, aby její svatební šaty byly vyrobené z jeho starého padáku. Za tím stojí příběh, jež ukazuje, jak je tento starý padák důležitou součástí života jejího snoubence. Jeho prosbu splnila a podařilo se jí vytvořit něco, co obdivuje spousta lidí i po sto letech od jejich ušití.

Claude, pilot B-29, a jeho posádka se v srpnu roku 1944 vraceli z bombového útoku na Yowatu v Japonsku, když se jejich motor vznítil. Jediná možnost, jak si zachránit život, byl seskok z letadla. Zmíněný padák dostal Clauda bezpečně na pevnou zem Číny a udržoval ho v teple a bránil krvácení, které utrpěl po přistání na ostrých skalách.

Zdroj: faithpanda.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Claude si ponechal svůj padák i po skončení války a jakmile se vrátil domů do Pensylvánie, požádal svou přítelkyni Ruth o ruku ne s prstýnkem v ruce, ale se smotaným padákem a vysvětloval, jak moc je šťastný a kolik toho pro něj tento kus látky znamená. „Toto je padák, který mi zachránil život a já chci, aby sis z něj ušila své svatební šaty,“ řekl kdysi Claude.

Ruth okamžitě začala hledat nápady, jak z nylonového materiálu vyrobit ty nejkrásnější svatební šaty. Claude byl velmi dojat, když vidět Ruth jít uličkou až k oltáři. Šaty byly nošeny dalšími dvěma generacemi žen, které se vdávaly v následujících letech. Pár spolu vydržel celých 49 let, než Claude v roce 1996 zemřel. Šaty jsou nyní vystaveny ve Smithsonově institutu, kde jsou i dnes obdivovány mnoha lidmi.

Jak na vás tento příběh zapůsobil? Neváhejte se o něj podělit se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com