Vpravo nebo vlevo? Strana postele, kterou preferujete pro spánek, vypovídá o vašem přístupu k životu

Někteří lidé dávají přednost spánku na levé straně postele, jiní zase na pravé. Jakmile dojde ke změně, můžete se cítit nepříjemně a nespat klidně celou noc. Ale proč? Postel je stále stejná, matrace také, jen strana se změnila. Často taková výměna může způsobit i hádku v ložnici. Vysvětlení spočívá v osobnosti každého člověka.

Vpravo nebo vlevo?

Často je těžké argumentovat, proč spíte zrovna nalevo a nemůžete usnout napravo postele. Prostě to tak je, cítíte to tak a nechcete to měnit. Studie ukázala, že jedinci, kteří spí na levé straně postele, mají kladnější vztah k životu. U čtvrtiny z nich se ukázalo, že mají pozitivnější přístup k životu ve srovnání s 18% lidí, jež dávají přednost pravé straně. „Leváci“ také reagují klidněji ve stresových situacích o 65% více než „praváci“. Navíc se říká, že jsou tito lidé sebevědomější a mají větší šanci najít si trvalé zaměstnání než osoby spící vpravo.

Ranní nálada

Jako kdyby to nestačilo, ale u lidí, kteří usínají v pravé části postele, je o 7% vyšší pravděpodobnost, že jejich nálada nebude ráno zrovna nejlepší a vstát do práce pro ně bude nejtěžší úkol dne. Zatímco 8% těch, kteří spí nalevo, si svou práci opravdu užívá.

Výhoda pro „praváky“

Aby to ale nevypadalo, že ti, kdo spí na pravé straně postele, mají samé nevýhody, dle výzkumu obecně vydělávají více peněz než ti, kteří spí vlevo.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Margriet.nl