Někteří šťastlivci prostě nepotřebují budík! Dokáží se probudit z hlubokého spánku naprosto přirozeně klidně v 5:00 hod. Možná otevírají oči s příchodem světla nebo je jejich tělo nějakým způsobem naprogramováno na vstávání. Pro druhou skupinu lidí je takový jev zcela nepochopitelný. Bez budíku nemohou existovat, jinak už by byli dávno vyhozeni z práce pro neustálé pozdní příchody. Jaký vliv má na naši náladu a v podstatě i celý den přirozené vstávání bez budíku a dá se vůbec naučit?
Cítíte se odpočinutí po celý den
Lidé, kteří se probouzejí přirozeně bez budíku, mají o 10% vyšší pravděpodobnost, že se během dne budou cítit odpočinutí a budou ráno potřebovat méně času, aby se vzpamatovali z hlubokého spánku.
Lepší nálada
Pokud ráno vyskočíte z postele bez budíku, můžete během dne pociťovat lepší náladu, motivaci k aktivní činnosti i vyšší sebevědomí.
Budete se lépe rozhodovat
Nepotřebujete-li pomoc při probouzení, je možné, že si zvolíte zdravější snídani než lidé, kteří vstávají s budíkem. Rozhodujete se zdravě, možná si dokonce i zacvičíte, než odejde z bytu. Je to především o tom, že potřebujete kratší čas na to, abyste se cítili zcela bdělými, takže zbývá více času na přípravu snídaně i nějakou tu aktivitu.
Větší motivace a produktivita
Pokud jde o práci, bez budíku se budete cítit více soustředění a motivovaní.
Pokud teď přemýšlíte, zdali lze přirozené vstávání natrénovat, tak pro vás máme odpověď, že částečně lze. Jedná se o jistý talent a také štěstí, které nelze jen tak získat, ale určité návyky, které si osvojíte, vás mohou k této schopnosti přiblížit. Začněte třeba tím, že budete chodit spát včas, vždy ve stejnou hodinu a dopřejete si alespoň 8 hodin spánku.