Vtipný omyl při dražbě unikátního auta. V aukční síni se kvůli silnému přízvuku dražebníka odehrálo obrovské nedorozumění

Kam jít, když máte peníze nazbyt a zálibu ve starožitnostech? samozřejmě  na aukci. Bohatí a slavní nabízejí milióny za vzácné, starodávné předměty, které prostě musí mít ve svých honosných sbírkách stůj co stůj. Ovšem tato aukce byla trochu jiná.

Jedno z prvních Porsche

Když přišlo na řadu jedno z vůbec prvních vyrobených Porsche, vyrobeno v nacistickém Německu ve 30. letech minulého století, nabídky se začaly hrnout nebývalým tempem. Částečně kvůli silnému holandskému přízvuku dražebníka. Tento model byl velmi vyhledávaný, očekávalo se, že dosáhne částky přibližně 20 miliónů dolarů, ale nabídky přicházely dál a dál. Najednou byla řeč o 50 miliónech, 60 i 70.

Nešťastné nedorozumění

Dražebník začal aukci na 13 miliónech, ovšem jeho silný přízvuk způsobil, že kupující slyšeli 30. Dražba pokračovala bez jakéhokoli vědomí omylu, ovšem jakmile se muž otočil a podíval se na čísla na tabuli, zkoprněl. Hodnoty nabídek v různých měnách byly velikým překvapením. Nechápal, proč kupující přihazují tolik, i když věděl, že toto konkrétní auto je velice žádané. Poté si uvědomil, co se zřejmě stalo. Když kupující upozornil, že nejsou na 70 miliónech, ale na 17, sálem se ozvalo zalapání po dechu. Očividně zklamáním prudkým poklesem ceny. Mluvčí světoznámé aukční síně následně vysvětlil, že se nejednalo o úmysl, spíše o nešťastné nedorozumění. Tak jako tak, kupující mohou být rádi, že zbytečně nepřišli o desítky miliónů dolarů.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Happiest.net