Vtipný příběh o tom, jak každý tvor na této zemi potřebuje trochu odpočinku, aneb proč se tento zvláštní pes vracel každý den k cizí ženě, aby si na hodinu zdříml?

Jednoho dne zahlédla žena na svém dvorku psa, kterému nevěnovala přílišnou pozornost. Pes vypadal v pořádku, dobře krmený, nijak zraněný a měl dokonce i obojek. Poté, co jej párkrát poplácala po hlavě, ji pes následoval až do jejího domu, kde si lehl na rohožku u dveří a usnul. Asi po hodině se probudil a odešel. Na tom nebylo nic zvláštního, ovšem druhý den se vrátil a další den opět a takto se to opakovalo několik následujících dní.

Za několik týdnů začala být žena zvědavá. Přemýšlela, proč se tento podivný pes neustále vrací k jejímu domu, aby si na pár chvil zdříml na rohožce u dveří. Rozhodla se k jeho obojku připíchnout poznámku v naději, že si jeho majitel všimne. Druhý den pes přišel a na obojku měl jinou poznámku. Přečtěte si níže uvedený příběh.

„Starší, unaveně vypadající pes se potuloval po mém dvoře. Z obojku a dobře krmeného břicha šlo poznat, že má svého pána i domov, kde se o něj dobře starají. Klidně ke mně přistoupil, párkrát jsem jej pohladila po hlavě a pak mě následoval až do mého domu, kde se stočil na rohožku a usnul. Druhý den se vrátil, pozdravil mě na dvoře, vešel dovnitř a znovu se stočil u dveří a usnul asi na hodinu. Takto to pokračovalo několik týdnů. Ze zvědavosti jsem mu připnula malou poznámku k obojku, kde jsem se ptala, kdo je majitelem tohoto psa a zdali ví, že každé odpoledne přijde do mého domu, aby si zdříml. Další den dorazil s jinou poznámkou, kde stálo: „Žije v domě se 6 dětmi ve věku od 2 do 3 let. Snaží se jen trochu dospat. Mohu zítra přijít s ním?““

Připadal vám tento příběh vtipný a zajímavý? Sdílejte jej mezi svými přáteli a rodinou, ať se i oni pobaví. Každý tvor přece potřebuje trochu odpočinku.

Zdroj: faithpanda.com