Výhody pohankové kaše pro správnou funkci štítné žlázy. Jedna lžíce denně vám zajistí zdravý metabolismus

Štítná žláza je jedním z nejzranitelnějších orgánů endokrinního systému a je ovlivněna několika faktory, s kterými sice nelze nic dělat, ale můžeme se pokusit zmírnit jejich negativní účinky. Tento orgán vylučuje hormony, které jsou zodpovědné za regulaci metabolismu a tvorbu buněk. Vylučuje hormony, které pomáhají přetvářet kalorie z potravy na energii, což znamená, že někteří lidé, trpící obezitou, mohou nosit přebytečná kila kvůli špatné funkci štítné žlázy a ne kvůli vysokému příjmu potravy. Pokud máte tedy podezření, že můžete mít potíže se štítnou žlázou, ihned vyhledejte lékaře a podstupte všechna nezbytná vyšetření a testy. Mezitím její správnou funkci můžete podpořit i sami následujícím receptem.

Výhody pohankové kaše

Pohanka je bohatá na minerály, jako jsou železo, zinek a selen. V pohankové kaši naleznete spoustu aminokyselin, zejména lysin, threonin a tryptofan. Tyto aminokyseliny společně s jódem uvolňují hormony nezbytné pro zdravý metabolismus. S jejich nedostatkem je tudíž narušen a začnou se projevovat příznaky jako nadváha, úzkost, suchá pokožka a deprese.

Ingredience:

  • 1 PL pohanky
  • 1 PL vlašských ořechů
  • 1 PL medu
  • rozinky a sušené meruňky

Postup:

Rozemelte pohanku a vlašské ořechy v mlýnku na kávu. Jakmile budou obě složky hladké, promíchejte je s medem a uložte do nádoby do ledničky. Denně konzumujte jednu lžíci směsi třikrát denně před jídlem. Podle chuti lze přidávat rozinky nebo sušené meruňky. Ty jsou zvláště užitečné při prevenci onemocnění kardiovaskulárního systému.

Pohanková kaše normalizuje metabolismus a formu vaší postavy. Kromě toho vám med pomůže vyrovnat se se stresem. Vlašské ořechy jsou silně protizánětlivé a snižují riziko rakoviny prsu.

Jak se vám dnešní článek líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou a informovat je o pozitivních účincích pohanky na náš organismus.

Zdroj:interesno.fun