Spaní v ponožkách se vyplatí. Odborníci prozradili, proč bychom měli změnit naše návyky

Co může být příjemnější než teplá sprcha, pyžamo a ponořit se do postele po dlouhém náročném dni? Něco vám však chybí-ponožky. Možná si říkáte, že v dalším kusu oblečení už byste se nikdy pořádně nevyspali, ale věřte, že spaní v ponožkách má své opodstatnění a hluboký smysl. Je čas změnit své návyky.

Proč spaní v ponožkách stojí za to?

Jen málo lidí spí v ponožkách, často je to pro některé velice nepohodlné, je jim až příliš veliké horko. Výjimkou jsou možná nedostatečně vytápěné domy nebo chaty. Vědci však prokázali, že spánek v ponožkách usnadňuje usínání a zlepšuje kvalitu spánku.

Jak vědci dospěli k tomuto závěru?

Odborníci zkoumali vztah mezi teplotou rukou a nohou a rychlostí usínání. Tyto závislosti byly až příliš zjevné. Teplé nohy zaručovaly rozšíření žil a lepší distribuci tepla po celém těle. Tělesná teplota se vyrovnala, ruce byly také teplé a spánek přišel mnohem rychleji, byl hlubší a pohodlnější. Stručně řečeno, jakmile si lehnete v ponožkách do postele, máte zaručeno, že do pár minut usnete.

Oblékejte ponožky, i když vám není zima

Navlékat ponožky na noc nemusíte jen tehdy, kdy máte ledové nohy. Dokonce i malé teplotní rozdíly v různých částech těla ztěžují usínání. Ponožky vyrovnají teplotu a usnadní tím usínání. Pokud máte problémy s rychlým navozením spánku a často koukáte jen tak do stropu, zkuste tuto změnu. Uvidíte, že vám pomůže a vy se konečně královsky vyspíte.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: healthline.com