Na frekvenci mytí vlasů záleží. Každodenní hygiena vaše vlasy zanechá bez lesku a bez života

Mytí vlasů je běžnou součástí hygieny, na které není nic složitého. Ovšem spousta lidí, především žen, má kolem této činnosti mnoho otázek. Jaký šampón užívat, jaké množství a především, jak často si mýt hlavu? To vše je základem pro zdravé, čisté a lesklé vlasy bez poškození. Takže, jak je to s frekvencí mytí vlasů?

Mytí vlasů je něco jiného než sprcha

Začněme od základů. Musíme si vždy pamatovat, že mytí vlasů je něco zcela jiného než sprcha, kterou většina lidí podstupuje každý den. Musíme vědět, jak často bychom si měli mýt hlavu, abychom měli čisté vlasy, ale zbytečně je nepoškozovali nevhodnou vlasovou kosmetikou nebo každodenním mytím. Je to proto, že příliš časté mytí vlasů vede ke ztrátě přírodních živin.

Jaká je tedy ideální frekvence mytí vlasů?

Většina odborníků doporučuje mýt si hlavu 2x týdně. Samozřejmě to souvisí s typem vlasů, protože některé mohou být velmi mastné a potřebují častější péči. Ale obecné pravidlo zní 2x týdně.

Tenké, jemné vlasy, i když jsou u kořínků měkčí, mají tendenci vypadat neupraveně hned druhý den po umytí a obecně si neudrží svůj lesk dlouho. Rychle se mastící vlasy také potřebují použití šampónu pravidelněji. Ideálně 3x týdně. Husté vlasy vydrží déle bez šampónu a nemají tendenci nasávat pachy. U tohoto typu vlasů stačí mytí 2x týdně.

Mezi výjimečné případy samozřejmě patří náhlé znečištění vlasů, například při intenzivním tréninku nebo při špinavé práci, kdy se do vlasů dostane spousta potu a prachu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Webmd.com