Datum narození a jeho význam v numerologii. Vypočítejte si číslo své životní cesty

Numerologií se zabývají lidé po dlouhá staletí, za jejím zrodem nestojí nikdo menší než matematik a astronom Pythagoras, který jako první přisuzoval číslům význam a vysvětloval podle nich stvoření i chod světa. Narozeniny tak nejsou jen důvodem pro pořádnou oslavu s přáteli, ale podle data narození lze vypočítat číslo, pod kterým se skrývá životní cesta určující životní směr.

Jak spočítat číslo své životní cesty?

Nejprve je nutné si zapsat datum narození a sečíst jednotlivá čísla vedle sebe, dokud se nezíská jednociferné číslo 1-9, případně čísla 11 či 22. Pro názornost, při narození 12. 12. 1998 se sečtou postupně čísla 1 + 2 + 1 + 2 + 1 + 9 + 9 + 8 = 33. Dvouciferné číslo se ještě naposledy sečte, protože součet nebyl 11 ani 22, a vznikne životní cesta číslo 6. A co na cestě každého čeká?

Životní cesta #1

Podle Pythagora patří jednička přímo Stvořiteli. Jedinci s jedničkou jsou extrémně motivovaní a s velkými ambicemi. Rozhodně nemusí jít přímo cestou k úspěchu, naopak často ze své cesty vybočují, aby se dostali rychleji k cíli. Lidé jedničky mají nezávislou a sebevědomou povahu, bohužel jsou tito lidé často agresivní až sebestřední.

Životní cesta #2

Dvojka byla podle Pythagora symbolem života. Dvojka patří spolupráci a skromnosti. Lidé této skupiny mají empatickou povahu, občas trpí přecitlivělostí nebo nerozhodností. Jsou dokonalí pečovatelé a zdravotničtí pracovníci, někdy však mohou trpět na sociální úzkosti.

Životní cesta #3

Trojka symbolizovala podle Pythagora magičnost a čas, lidé tohoto čísla žijí nekonečný večírek, protože milují radost a její šíření. Mají umělecké a expresivní sklony, často jsou velmi nápadití a pracují v umělecké sféře, filmu nebo designu. Potíží těchto lidí je jejich povrchnost, často jim unikají běžné radosti i starosti a trpí na nezodpovědnost.

Životní cesta #4

Čtyřka patřila podle Pythagora hmotnému světu. Lidé této skupiny jsou velmi dobře organizovaní, zodpovědní a praktičtí. Často pracují v technických nebo administrativních oborech, neříká jim moc kreativita a umění. Lidé čtyřky jsou přímí, někdy až moc, tvrdohlaví a neústupní.

Životní cesta #5

Pětka jako pět prstů na ruce podle Pythagora, ve skutečnosti poskytuje flexibilitu a připravenost na nové a vzrušující dobrodružství. Někdy ale lidé pětky trpí na nepořádek a netrpělivost.

Životní cesta #6

Šestka jsou smysly i láska. Lidé šestky symbolizuje spravedlnost, laskavost, láska. Jsou rádci všech, ale občas jsou jejich rady nevyžádané.

Životní cesta #7

Sedmičku symbolizuje podle Pythagora nadpřirozeno. Lidé této skupiny jsou introvertní a zadumaní, mají rádi samotu, někdy ale trpí na deprese a horší sebevědomí.

Životní cesta #8

Lidé osmičky jsou ctižádostiví a vytrvalí. Také jsou skvělými obchodníky, jejich výkony jsou velmi efektivní, možná jsou ale někdy příliš materialističtí a často upozaďují rodinu.

Životní cesta #9

Devítka symbolizuje ušlechtilost. Lidé tohoto čísla jsou štědří a neváhají velkou část svých příjmů dát na charitu. Věnují se často humanitárním aktivitám, obětují své potřeby na úkor ostatních. Někdy ale zapomínají sami na sebe!

Životní cesta #11

Jedenáctka kombinuje vlastnosti jedničky a dvojky, jedná se o sebevědomé a nezávislé jedince s empatickou povahou. V pracovním prostředí jsou úžasnými lídry s inovativními nápady, neztratí se ani v politice nebo kultuře při organizaci velkých festivalů nebo mezinárodních akcí.

Životní cesta #22

Tuto skupinu definují vlastnosti dvojky a čtyřky, lidé této skupiny umí kombinovat vůdčí schopnosti s vizemi i praktičností. I z této skupiny je vhodné vybírat organizátory společenských nebo kulturních akcí, protože umí jednat s lidmi, ale základem jejich práce je dobrá organizace.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Astrostyle.com