Vyrážka, krvácení nebo pupínky – co všechno vaše tělo může potkat ihned po pohlavním styku

Stává se vám, že použijete toaletu a zjistíte, že zakrvácené spodní prádlo se objevilo o něco dříve nebo rudá tekutina je silnější než obvykle? To jsou jen některé z mnoha zvláštních, otravných a někdy také děsivých vedlejších účinků sexuální aktivity, o nichž se málokdy hovoří. Přesto, že se velmi často jedná o běžný a neškodný stav, známky krve mohou někdy poukazovat i na něco mnohem nebezpečnějšího.

Krvácení

Krvácení po pohlavním styku je ve skutečnosti velmi časté a postihuje více než 9% sexuálně aktivních žen. Nejběžnější vysvětlení tohoto děsivého jevu souvisí s děložním čípkem, jehož polypy vedou k množství krve po sexu. Tak jako tak, vždy je lepší navštívit svého lékaře a poradit se s ním, protože krvácení těsně po pohlavním styku může naznačovat i kapavku, chlamydie, herpés nebo dokonce i rakovinu.

Neobvyklý výtok

Jelikož je vagína samočistícím orgánem, jasný až bílý výtok je zcela normální, a to zejména po pohlavním styku. Nicméně, vybledlý, silný s odporným zápachem, takový výtok by mohl značit něco mnohem vážnějšího. Obvykle bude takové propouštění spojeno se svěděním, pálením nebo bolestí v oblasti genitálií. Mohla byste být ohrožena vaginální infekcí nebo pohlavně přenosnou chorobou.

Křeče

Mnoho žen si stěžuje na křeče a bolesti, ale i pro takové stavy existuje vysvětlení. Zpravidla se jedná o příčiny nepohodlí, zahrnující období menstruace nebo ovulace. Křeče ovšem mohou být spojené i s hepatitidou, chlamydiemi a zánětlivými onemocněními pánve.

Bolest, pupínky, vyrážka

Svědění těsně po sexu může být alergickou reakcí na jednu z pomůcek používaných při pohlavním styku. Vzácně pak vyrážka s malými bílými a červenými pupínky značí nástup herpésu, jenž postihuje až 16% sexuálně aktivních lidí. Pokud se k tomu všemu přidá ještě ostrá bolest, poraďte se s lékařem, zdali se nejedná o genitální bradavice nebo syfilis.

Pálení při močení

Příčinou může být infekce močových cest, jež se může rozšířit až do ledvin, močového měchýře nebo močové trubice, nebude-li léčena. Pokud se chcete vyhnout takovým nepříjemným stavům, po pohlavním styku si vždy dojděte na toaletu, aby se vypláchly všechny nežádoucí bakterie z těla.

Není žádná hanba mluvit o takových věcech. Pokud se jedná o naše zdraví, žádný příznak není příliš malý a nedůležitý. Pokud souhlasíte, sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com