Vyrobte si univerzální čistič pračky bez chemikálií a pečujte o důležitého pomocníka v domácnosti

Pračka je v dnešní době nedílnou součástí téměř každé domácnosti, ovšem ne každý z nás si uvědomuje, že i tento spotřebič potřebuje určitou péči. Je nezbytné ji chránit před plísněmi a různými nečistotami, které ji dokáží kontaminovat tak, že nám jednoho dne vypoví svou službu. Až v době, kdy jsme nuceni prát oblečení v ruce či u sousedů, uvědomíme si, co všechno jsme opomíjeli. Proto pro vás dnes máme tento univerzální prostředek, jenž se postará o to, aby vám pračka vydržela co nejdéle a šlapala jako hodinky.

Domácí čistící prostředek pro odstranění nečistot z pračky

Ingredience:

  • 70% ocet – ¼ šálku na buben a 2 čajové lžičky na směs
  • ¼ šálku jedlé sody
  • ¼ šálku vody
  • houba na nádobí

Postup:

Nejdříve si vytvořte pastu z vody, jedlé sody a octa. Směs nalijte do dávkovače určeného pro prací prášek a poté do samotného bubnu vlijte ¼ šálku octa. Následně pračku zapněte a nechte ji, aby se sama vyčistila. Po ukončení pracího programu stačí setřít zbytek nečistot houbičkou na nádobí a čistou vodou. V ideálním případě takový proces opakujte alespoň 1x měsíčně, aby vám důležitý spotřebič vydržel co nejdéle.

Co říkáte na dnešní trik? Jak se o svou pračku staráte vy? Dejte nám vědět své tipy do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun