Mytí nádobí v myčce bez tablet. Vyrobte si své vlastní a šetřete peníze i životní prostředí

Mnoho z nás zažilo okamžik, kdy se nám v kuchyňském dřezu nahromadila velká spousta nádobí. Pokud jej musíte mýt v ruce, není to zřejmě domácí práce, která by patřila mezi oblíbené, pokud však vaše kuchyň disponuje myčkou na nádobí, máte vyhráno. Nevšimnete-li si ovšem na poslední chvíli, že vám došly tablety. Pokud se tak stalo, nevěste hlavu, vyrobte si tablety do myčky sami.

Mytí nádobí v myčce bez tablet?

Tablety do myčky lze snadno nahradit vlastním čisticím prostředkem, vyrobeným z věcí, které pravděpodobně již máte doma. Potřebujete pouze 3 ingredience:

  • 1 šálek jedlé sody
  • 1/4 šálku kyseliny citrónové
  • 1 polévková lžíce octa

Kromě toho budete potřebovat formu na ledové kostky a vzduchotěsnou nádobu pro skladování tablet. Do mísy přidejte jedlou sodu a kyselinu citrónovou. Dobře promíchejte. Vmíchejte ocet, ale opatrně, aby nevytvořil příliš velkou pěnu. Poté vložte připravenou směs do dutin formy na led a nechte tablety zaschnout. Obvykle je dobré nechat je přes noc. Ztuhlé kostky pak vymačkejte do vzduchotěsné nádoby, kde je uskladníte. Používejte je stejně jako běžné tablety na mytí nádobí.

Jedlá soda nebo prášek do pečiva

Pokud si nechcete vyrábět vlastní tablety, poslouží i samotná jedlá soda nebo prášek do pečiva. Stačí je vložit do příslušného zásobníku do myčky a pustit program. Můžete případně přidat trochu soli. Obecně platí, že soda je produkt, který je neuvěřitelně užitečný při čištění a úklidu domácnosti.

Bílý ocet

Bílý ocet je, stejně jako jedlá soda, poměrně univerzální čisticí prostředek, který můžete použít v mnoha případech. Bude se vám hodit na úklid téměř všeho. Pokud jde o použití v myčce na nádobí, bílý ocet je ideální pro odstranění jakékoli mastnoty na talířích, miskách a příborech. Větší potíže však může mít s jinými druhy nečistot. Nejlepší způsob, jak jej přidat do myčky, by bylo naplnit misku půl šálkem octa a umístit ji na horní přihrádku vedle špinavého nádobí. Poté pusťte myčku jako obvykle. Zatímco se plní horkou vodou, ocet by měl být rozprostřen po celém spotřebiči.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tips-and-tricks.co