Vysoké teploty působí na všechny živé tvory. Toulavý pes našel úlevu u laskavého obchodníka

Vlny veder mají vliv na staré i mladé. Vyjít ven je nadlidský úkol a plnit si i ty nejběžnější povinnosti je velice obtížné. Ovšem při vysokých teplotách bychom neměli zapomínat ani na zvířata. Zvláště ta toulavá. Jedno takové našlo útočiště v obchodu s potravinami.

Laskavost místního obchodníka

Adolfo Pazzi Ahumada zažil jednu z takových vln veder v Mexiku. V krutých čtyřicítkách měl zoufalou potřebu se napít, proto vyrazil do místní samoobsluhy. Když vešel dovnitř, nevěřil svým vlastním očím. Majitel obchodu krmil toulavého psa a podával mu vodu. Pustil jej dovnitř, aby mohl najít úkryt před slunečními paprsky. Adolfo se muže zeptal, zdali je to jeho pes, ale nebyl. Někdo jej tady zanechal před pár dny. A vzhledem k tomu, že venku je hůř než uvnitř, pustil jej do obchodu, aby se zvíře mohlo svalit na chladnou podlahu.

Hračky z vlastní kapsy

Majitel obchodu i zaměstnanci na vlastní náklady psa napojili, nakrmili, a dokonce mu koupili několik hraček. Zatím je jeho novým domovem tento obchod. Všichni ale doufají, že si jej někdo, kdo projde samoobsluhou, nakonec adoptuje. Už teď si pejsek získal spoustu pozornosti. Dostává lásku, kterou si zaslouží.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Happiest.net