Neutrácejte veliké peníze za bělící přípravky na zuby, vytvořte si doma tento přírodní prášek pro krásný a zářivý úsměv

Každý člověk by si přál zářivý a zdravý úsměv, ovšem pořizování bělících past a krémů nebo podstoupení bělící léčby je finančně náročné a někdy i trochu děsivé. Taková bělící ošetření obsahují různé kombinace chemikálií, které mohou zvýšit citlivost zubů a trvale poškodit zubní sklovinu a dásně. Ale máme pro vás dobrou zprávu. Existují i přirozené způsoby, jak vybělit své zuby, udržet je zdravé a pomocí netoxických složek. Jeden z nich, který si můžete připravit z pohodlí domova je následující.

Ingredience

  • 4 PL bentonitového jílu
  • 3 PL uhličitanu vápenatého v prášku
  • 1 PL jedlé sody
  • 1 PL stévie (může být i více)
  • Několik kapek mátového esenciálního oleje

Bentonitový jíl

Bentonitový jíl je přírodní, jemná, čistící látka, bohatá na minerály, které podporují mineralizaci zubů. Obsahuje mnoho výživných prvků – vápník, hořčík a oxid křemičitý, které pomáhají vytáhnout jedovaté látky z úst. Detoxikační vlastnosti jílu nejen snižují hladinu ústních bakterií, ale také pomáhají osvěžit dech.

Uhličitan vápenatý

Slouží k vyleštění zubů a odstranění zanesených skvrn bez poškození zubní skloviny. Navíc, dodává zubům potřebný vápník, který vyžadují.

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Jedlá soda

Jedlá soda je jednou z nejběžnějších alternativních možností zubní pasty a je dokonce velmi oblíbená u výrobců zubních past jako přidané bělidlo. Zubní pasty s obsahem sody na vyčištění povrchových skvrn byly prokázány jako účinnější než klasická bělidla nebo zubní pasty, které sodu neobsahují.

Ve čtení článku pokračujte na další stránce