Vytvořte si z chůze nejzdravější zvyk dne. Posílíte funkci srdce i mozku a budete šťastnější

Cvičení je někdy ta poslední věc, na kterou myslíme, že bychom měli za den splnit. I když je často obtížné najít náladu i čas, abychom si obuli sportovní boty a šli ven, cvičení má téměř vždy moc, činit dobro našemu tělu i duši, i když to tak nejdříve necítíme. Nemusíte ale hned uběhnout 10 km každý den, začněte chůzí, zde je několik tipů, jak si z ní vytvořit nejzdravější zvyk dne.

K čemu je chůze dobrá?

Chůze posiluje svaly a kosti, zvyšuje energetickou hladinu a zlepšuje naše kardiovaskulární a mozkové funkce. Dokonce prodlužuje náš život. Zde je několik způsobů, jak získat větší motivaci ke každodenní chůzi.

Špatná nálada jako palivo

Chůze může podle vědců ovlivnit naši náladu. Zvyšuje hladinu hormonů v mozku, díky čemuž se cítíme dobře. Navíc nemusíme nijaká zvlášť tvrdě pracovat, prostě jen stačí jít.

Kontrola hladiny cukru v krvi

Krátká procházka pomáhá tělu odstranit cukr z krevního oběhu tím, že zabrání náhlému zvýšení hladiny cukru v krvi, což je pro lidi s cukrovkou nebo pro osoby s vysokým rizikem jejího rozvoje zásadní. Chůze je ve skutečnosti nejlepší volbou pro starší lidi, pro něž může být obtížné cvičit jinými způsoby. Kromě toho nevyžaduje žádné speciální vybavení.

Zbraň proti emočnímu přejídání

Lidé, kteří pravidelně chodí nebo cvičí, mají menší chuť na nezdravá jídla, jako jsou například sladkosti. Chůze může být nesmírně užitečná při vyhýbání se emočnímu přejídání. Když jste ve stresu, ihned skočíte po sladkostech nebo sladkých nealkoholických nápojích. Místo toho si ale oblečte legíny a jděte se projít.

Zapomenete na mobilní telefon

Výhody chůze si nevychutnáte, pokud se budete celou dobu dívat do mobilního telefonu. Soustřeďte se na přírodu a podněty kolem vás.

Vyvětráte svého domácího mazlíčka

Pokud neustále chodíte sami, můžete se za chvíli začít nudit. Využijte tedy tuto příležitost pořádně vyvětrat svého domácího mazlíčka, pokud nějakého máte. Nakonec si užijete přínosy chůze oba dva. Ne nadarmo mají majitelé psů tendenci být aktivnější a šťastnější než ti, kteří žádné zvíře nemají.

Zvyšujte intenzitu

Zvyšování rychlosti z nízké na střední intenzitu způsobí vyšší spalování kalorií a přináší více zdravotních výhod. Nezapomeňte také na správné držení těla a cvičení bráničního dýchání.

Chůze s přáteli

Jednou z výhod chůze s přáteli nebo skupinou je, že se snáze donutíte, pokud víte, že na vás někdo spoléhá. Zároveň posílíte přátelské i partnerské vztahy.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Thehealthy.com