Využijte potenciál sušičky na maximum a vyhněte se žehlení. Stačí přidat kuličky alobalu

Pokud jste doteď používaly alobal pouze v kuchyni, tak vězte, že alobal má mnohem širší využití a je na čase, abyste jeho potenciál využily na maximum. Co kdybyste ho použily při sušení prádla v sušičce? Myslíte si, že je to hloupost? Přesvědčíme vás o opaku.

Sušička je skvělý vynález, který můžete velmi jednoduše ještě vylepšit

Pokud vlastníte sušičku, vsadíme se, že si bez ní už ani neumíte představit život. Prádlo ze sušičky je nejen suché, ale většinou už ho nemusíte ani žehlit. Pokud prádlo do sušičky hezky uložíte, po ukončení programu prádlo vytáhnete a jen uložíte. Žehličku můžete nechat odpočívat.

K sušičce si samozřejmě můžete dokoupit řadu produktů, které prádlo provoní nebo načechrají. Tyto přípravky, ale nejsou nejlevnější. My vám poradíme, jak si takový šikovný zlepšovák můžete vyrobit úplně sami. Budete potřebovat jen trochu alobalu. Nic víc, nic míň.

Proč byste měly kuličky z alobalu přidávat do sušičky?

Do sušiček se běžně přidávají tenisové míčky a různé gumové kuličky, a to z jednoduchého důvodu. Pohybující míčky prádlo provzdušňují a urychlují tak proces sušení. Alobalové kuličky plní stejnou funkci, jako míčky, ale mají ještě jeden pozitivní efekt navíc.

Kuličky z alobalu:

  • Stejně jako tenisáky a gumové kuličky urychlují proces sušení prádla
  • Zbavuje prádlo statické elektřiny

Jak vyrobit kuličky z alobalu

Je to naprosto jednoduché. Klidně touto činností pověřte své děti. Stačí stlačit alobal do tvaru kuličky. Podle množství prádla budete potřebovat 1 – 3 kuličky. Nemusí být nijak velké. Všechny tři by se vám měly vlézt do dlaně. Přidejte je k prádlu a pak už si jen počkejte na výsledek. Jste zvědavé, jestli to opravdu funguje? Tak na nic nečekejte a jděte to vyzkoušet.

Obrázky: Freepik