Využití lichých nebo starých ponožek. Vyrobit lze chrániče pro děti a různé druhy návleků

Když si představíte, že na zemi žije 7,5 miliardy lidí a nejméně polovina z nich má problémy se ztrátou ponožek v bubnu pračky, dokážete si představit, kolik nevyužitých ponožek to je? Pokud patříte do skupiny lidí, které při každém praní řeší stejnou záhadu, máme pro vás tip, co dělat s ponožkami, které ztratily svou drahou polovičku, a zůstaly samy.

Hřejivé návleky na ruce

Zde je úroveň výroby na nejnižším bodě. Není totiž nic snazšího, než si z ponožek vyrobit teplé návleky na ruce. Potřebujete nůžky a ponožky, co je celé. Vystřihněte díry na prsty a přes patu otvor na palec a je to. Jistě tento trik využijí především ti, kteří tráví dlouhý čas u počítače a studí je chladný pracovní stůl.

Ochrana čelního skla před zamlžením

Naplňte ponožku čistou podestýlkou pro kočky a nechte na palubní desce. Ve vašem autě pohltí veškerou přebytečnou vlhkost i případný zápach.

Detektor drobných ztracených předmětů

Kombinace vysavače a ponožky vám může pomoci jako detektor pro hledání drobných předmětů. Navlékněte ponožku na konec trubice a vysajte drobnosti ze špatně dostupných míst. Pokud víte, že vám pod gaučem leží náušnice, použijte tento důmyslný systém. Vysavač náušnici snadno nasákne a ponožka ji zachytí.

Návlek na hrnek

Další skvělý nápad, jak využít osamělou ponožku – vystřihněte otvor na ucho a natáhněte na hrnek. Káva nebo čaj vám vydrží déle teplé a hrnek bude vypadat stylově. Pokud si chcete vyhrát ještě více, na ponožku našijte některé ze zbloudilých knoflíků.

Dětské chrániče na kolena

Proměňte staré ponožky na chrániče kolen pro své malé ratolesti, které zrovna začaly lézt. Ochrání to kolínka před modřinami a odřeninami.

Máte i vy některé své nápady, jak využít staré nebo osamělé ponožky? Podělte se o ně s námi v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.